Kader milli boksörler, Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını tamamladı

Yıldız Eş Boks Milli Takımı ve Şans Ayvaz Boks Milli Takımı’nın Avrupa Şampiyonası hazırlıkları kapsamındaki Kastamonu kampı sona erdi.

Türkiye Boks Federasyonunun Kadıdağı Kamp Merkezi’nde başantrenörler Ahmet Çınar ve Cahit Himoğlu yönetiminde gerçekleştirilen kampa 26 sportmen katıldı.

Ay-açık ekipler, zaman organizasyonun yapılacağı İtalya’ya gidecek.

Yıldız Avrat Boks Milli Takımı Başantrenörü Ahmet Çınar, AA muhabirine, kampın az çok verimli geçtiğini söyledi.

Kampı 3 Eylül’den bu yana sürdürdüklerini belirten Çınar, “Sporcularımızın morali ve keyfi durumunda. Çokça bereketli hazırlık devresi geçirdik. Daha geçmiş tekraren İstiklal Marşı’nı okuttuk. Bu yıl de okutmayı hedefliyoruz. Çalıştık, hazırız. Allah’ın izniyle ülkemize madalyalarla döneceğiz.” ifadelerini kullandı.

Talih Koca Yumruk Oyunu Milli Takımı Başantrenörü Cahit Himoğlu ise dolgunca bir çalışma dönemi geçirdiklerini dile getirerek, “Çocuklarımız bize inandı, tığ de yılların tecrübesiyle çocuklarımızı çalıştırdık. Gereken tamam hazırlıklarımızı bildirme ongun şekilde yaptık. İtalya’da yapılacak şampiyonada basamak yapacağımıza inanıyorum. Alacağımız madalyalar, başarımızın göstergesi olacak.” diyerek konuştu.

Montesilvano kentinde ferda başlayacak şampiyonluk, 5 Ekim’de tamamlanacak.

Share: