İzmir spor haberleri: Pınar Karşıyaka Başantrenörü Zekâ Sarıca, Galatasaray Nef maçını değerlendirdi Açıklaması

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde Galatasaray Nef’i 72-70 aşınmış fail Pınar Karşıyaka’nın başantrenörü Mezhep Sarıca, 15 suret geriye düşmelerine karşın müsabakayı çevirmenin yabansı olduğunu bildirdi.

Sarıca, yaptığı açıklamada, amatör müsabakayı Galatasaray Nef’in da kazanabileceğini fakat karşılaşmaya çok keskin başlamalarına karşın müsabakadan galip ayrıldıklarını söyledi.

Kendileri amacıyla cesim tıpkısı yengi aldıklarını kaydeden Sarıca, şöyle konuştu:

“Antrparantez benzeri galibiyetten fazlası. Bu kadar eskimemiş oyuncuyla arada bir taraftara karşı oynanan maçlarda yük yaşıyoruz zira daha birbirimizi bilcümle anlamıyla tanımıyoruz. 15 suret geriye düştükten bilahare idraksiz dönüp bu maçı vermek bayağı yabansı. Karşılaşma içerisinde yaptığımız hatalar oldu ama elhak bunları yetiştirmek üzere çalışıyoruz.”

Sarıca, aldıkları çokça kızıl galibiyetin peşi sıra hafta içre FIBA Şampiyonlar Ligi’nde yollarına kayıpsız devam etmek istediklerini sözlerine ekledi.

Türkiye Sigorta Basket Süper Ligi’nde 2 maçını de kayıpsız güzeşte Bulak Karşıyaka, galibiyetle başladığı FIBA Şampiyonlar Ligi B Grubu ikinci maçında 12 Ekim Çarşamba günü Almanya’birlikte Telekom Baskets Bonn’la karşılaşacak.

Yeşil-kırmızılı kol ligde ise 15 Ekim Cumartesi haset İstanbul’üstelik Beşiktaş Emlakjet’le mücadele edecek.

Share: