İzmir BŞB Spor’dan güreşte dev adım

İzmir Büyükşehir Belediyesi Toyluk ve Spor Kulübü, güreşte çoluk çocuk acun şampiyonluğunu tekraren kazanan, balaban erkeklerde Avrupa şampiyonu olup, Tokyo Olimpiyatları’na katılan Asillik Kamal ve çoluk çocuk Avrupa üçüncüsü kardeşi Mesabe Kamal’ı nakil etti. Bu yıl planlı Erkân Avrupa Greko-Çingene Güreş Şampiyonası’nda değerli madalya kazanan Manisa Akhisarlı 23 yaşındaki Soyluluk Kamal ve 2021’deki U23 Dünya Greko-Roman Güreş Şampiyonası’nda üçüncülük elde fail 22 yaşındaki Şayan Kamal, artık İzmir amacıyla mindere çıkma.

Kamal kardeşlerin İzmir Büyükşehir Belediyesi Deneyimsizlik ve Spor Kulübü çatısı altında yarışacak olmasından mutluluk duyduklarını belirten Kulüp Başkanı Ersan Odaman, “İki kardeşten üstelik balaban başarılar bekliyoruz. Acun ve Avrupa şampiyonlukları kazanıp bize çekicilik yaşatacakları inancındayız. Asıl hedefimiz ise 2024 Paris Olimpiyatları” dedi. Zihayat yaşında iri başarılar kazanıp ülkemizin olimpiyatlarda madalya umudu olan Asillik Kamal, “Artık umum madalyalarımı İzmir üzere alacağım” dedi.

SOYLULUK KAMAL: YERYÜZÜ NAZIK HEDEFİM OLİMPİYAT

Güreşe atletizmden geçtiğini söyleyen milli güreşçi, “10 yaşına büyüklüğünde atletizm ile ilgileniyordum. Çok mebzul alıştırma yaptığım tıpkı günün böylece arkadaşımın davetiyle güreş salonuna gittim. Belli Belirsiz ayrımsız zıplama antrenmanı yaparken güreş antrenörü, ‘Eğer yarın saat 10.00’da burada olmazsam benzeri daha salona kadem basamazsın’ dedi ve benim acun şampiyonluğuna büyüklüğünde uzanan güreş hikayem başladı” diyerek konuştu.23 yaşındaki pehlivan, önümüzdeki kamer Sırbistan’da Dünya Greko-Çingene Şampiyonası olduğunu vurgulayarak, “İzmir üzere evvel madalyamı burada dercetmek istiyorum. Yer nazik hedefim ise 2024 Paris Olimpiyatları’nda düz alarak ülkemi ve kulübümü sunma ferah şekilde görevlendirmek” şeklinde konuştu.

KADİR KAMAL: BÜYÜKLERDE ŞAMPİYONLUK İSTİYORUM22 yaşındaki Değer Kamal ise şunları söyledi:

“İzmir Büyükşehir Belediyesi Bilgisizlik ve Spor Kulübü’ne nakil olmaktan mutluluk duyuyorum. Güreşe ağabeyim sayesinde başladım. Birlikte ülkemizi genişlik gür şekilde hile edeceğiz. 11 yıldır güreşiyorum. Hedefim büyüklerde acun ve olimpiyat şampiyonluğu devam etmek. Sadece hele değil rastgele zaman zirvede kayran ahzetmek istiyorum. Bugüne kadar üç misil Avrupa ikincisi, bire bir kez Acun üçüncüsü olum. Hedeflerime akıllıca yavaş yavaş yürüyorum.”Share: