İYİ Tümen Evcil Yönetimler İstişare Toplantısı Çorum’da yapıldı

İYİ Öğür Yerel Yönetimler Başkanlığınca hazırlanan yerli yönetimler müzakere toplantısı, Çorum’un Sungurlu ilçesinde yapıldı.

İYİ Fırka Yerli Yönetimler Başkanı Mütehammil Ergun, derinti amacıyla geldiği ilçede Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner’i konuşma etti. Peşi Sıra esnaf ziyareti işleyen Ergun, henüz bilahare partililerle, Sungurlu Belediyesi mesire alanında planlı domestik yönetimler meşveret toplantısında benzeri araya geldi.

Ergun, burada yaptığı konuşmada, 2022’nin lehçe kalifiye 4. toplantısını birleştirme ettiklerini söyledi.

Toplantılarda, İYİ Parti’nin yerel yönetimlerle ilişkin politikaları ile evcil yönetimlerin sorunlarını kıymetlendirme fırsatı bulduklarını tamlayan Ergun, bu sayede elan zengin tıpkı politikaya erbap olduklarını ifade etti.

İYİ Fırka’nin Türkiye’yi güçlendirilmiş milletvekili sisteme geçirmek istediğini hatırlatan Ergun, Türkiye’nin acilen mebus demokrasiye dönmesinin tıpkısı kısırlık halini aldığını öne sürdü.

Ergun, İYİ Öğür Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında, önceki seçimde birinci tümen olacaklarına inandığını dile getirerek, “Mecmu bu sorunları çözebilecek tek bulunak İYİ Tümen’dir. Zira Türkiye’nin sunu donanımlı ve muvaffakiyetli kadrolarına ehil partisi İYİ Tümen’dir. Bundan belde, milletimizin partimize göstermiş olduğu haz her geçen dönme artmaktadır. Bu fütur ortamında, İYİ Fırka ve liderimiz Meral Akşener milletimizin umudu haline gelmiştir. İktidarın alternatifi İYİ Parti’mizdir.” diye konuştu.

Toplantıya, İYİ Tümen Samsun Milletvekili Bedri Yaşar ile Evcil Yönetimler başbuğ yardımcıları Burhanettin Kocamaz ve Mete Insan, İYİ Fırka Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, Sungurlu Şehremini Abdulkadir Şahiner ile Çorum, Amasya, Tokat, Çankırı, Yozgat ve Kırıkkale illerinden partililer katıldı.

Share: