İYİ Parti’den çekilme fail Dayanıklı Özışık: CHP, HDP ile ittifak halindedir, bu kavil beni erinçsiz etti

CHP’li Gürsel Tekin’in HDP’li bire bir ismin vekil olabileceği şeklindeki sözlerine aksülamel göstererek İYİ Tümen Yozgat İl Başkanlığı görevinden çekilme ettiğini duyuran Mütehammil Özışık, incizap nedenini partisine sunduğu arzuhâl ile engelsiz belirttiğini söyledi.

“İYİ PARTİ’NİN GESTALT SAĞDA SEÇMENİN OYUNU KABUL ETME ŞANSI NAMEVCUT”

Özışık, CHP’nin HDP ile ilişkisinin Gürsel Tekin’in son ifadesiyle iyicene pekiştiğini belirterek, “HDP ile kesim işleyen bir parti ile bire bir masada benim partimin olmasını ego hazmedemedim ve çekilme ettim. İYİ Parti gestalt sağda iktidara alternatif olmalıydı, elan önceki dahi ifade ettim. Şu anda bir numara parti olmalıydı. O masada kaldığı sürece esasen o ittifakla tarz sağda seçmenin oyunu kabul etme şansı bulunmayan. HDP ile ittifakta zahmetli bire bir binbaşı olarak, mütekait bire bir subay yerine, elan önceki Güneydoğu’da 4 yıl fariza yapmış âdem olarak benim hazmedebileceğim bir özdek değildi. Henüz önce de CHP’de eş açıklamalar vardı. Ben bunları geçecek benzeri proses namına düşündüm, değerlendirdim ancak son izah ile bunun bitmeyeceğini, bu işin HDP ile ortaklığa akıllıca gittiğini gördüm ve istifa ettim. Bu kadar kesin söylüyorum. CHP, HDP ile kesim halindedir, bu anlaşma beni erinçsiz etti” ifadelerini kullandı.

“HDP İLE PKK’YI AYIRMAK BENZER DEĞİL”

HDP ile PKK’yı birbirinden ayrı düşünmenin tür olmadığını tamlayan Özışık, “Öncelikle şurası ortaya koymak geçişsiz. Tığ ülkemizde, milletimizle alay malay bölünmez tıpkı bilcümle büyüklük oluşturuyoruz. Bu devleti aynı toplum sözleşmesi ile kanunuesasi ile oluşturuyoruz. HDP bu anayasaya saygısı sıfır, üste tanımayan bire bir tümen. HDP ile PKK’nın bağını hepimiz biliyoruz. HDP ile PKK’yı birbirinden fayrap etmek tür değil, bırakın iki bakanlığı, bizim topluluk sözleşmemize saygısı olmayan benzeri partiye yağmurlu havada bardağı doldursa de onu birlikte paylaşmamamız geçişsiz” değerlendirmesinde bulundu.Share: