Iveğen Başkanı Mehmet Erek Gri, Gönüllüleri Iveğen Namına ‘Nkolay İstanbul Maraton’unda Koşmaya Davet Etti

Arama Istirdat Derneği (IVEĞEN) Başkanı Mehmet Hedef Boz, ‘NKolay 44. İstanbul Maratonu’nda AKUT hesabına akın etmek isteyen gönüllülere çağrı yaptı. Gri, “9 koşuda IVEĞEN’un 1 almanak cerrahi müdahale giderleri karşılandı ve yüzlerce canlının hayatı kurtarıldı. IVEĞEN Başkanı adına, gelecekte henüz aşkın canlı hayatının kurtarılmasına destek olmak talip herkesi, maratonda AKUT hesabına koşmaya şahsen çağırma ediyorum” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki Spor İstanbul’un seçkin yıl düzenlediği “NKolay 44. İstanbul Maratonu” 6 Teşrinisani 2022 tarihinde koşulacak. Serencam araç tarihi 17 Ilk Teşrin 2022 tarihi olan maraton, Türkiye’nin bildirme muhteşem iyilikseverlik koşusu olma özelliğini taşıyor.

Birleşmiş Milel (BM) ve Avrupa Birliği’nin (KEZ) arama kurtarma yapılanması ortamında genişlik kebir ekiplerinden birisi haline mevrut, Türkiye’nin geçmiş arama istirdat sivil cemiyet IVEĞEN dahi “NKolay 44. İstanbul Maratonu”nda “Seçme Aşama Aynı Avlu” projesi kapsamında koşacak gönüllülerini arıyor. AKUT, gelecekte daha çok hareketli hayatının kurtarılmasına müzaheret etmek talip herkesi, dünyada kıtalararası koşulan bir tane maratonda AKUT hesabına koşmaya davet ediyor.

50 HANAY ISTIRDAT OPERASYONUNUN GİDERİ HEDEFLENİYOR

Ağız Ağıza gönüllülerin varlığı ve bağışlarla elektrik gösteren IVEĞEN vasıtasıyla yapılan açıklamada, bu maratonda 50 skor kontrol-istirdat operasyonunun yapılması amacıyla soy yaratılmasının hedeflendiği belirtildi.

GÖNÜLLÜLERİN ÖNCELİKLE ‘NKOLAY 44. İSTANBUL MARATONU’A KAYIT YAPTIRMALARI GEREKİYOR

AKUT’a yardım ulaşmak talip gönüllülerin, öncelikle NKolay 44. İstanbul Maratonu’na kaydolmaları gerekiyor. Ardından bergüzar kampanyası başlatmak ve çevrelerini de harekete geçirmek için “Adım Adım” platformuna üye olacaklar. Yavaş Yavaş ailesine süzülmek için ise “İyilik Peşinde Koş Platformu”nda yanay açıp, sonrasında IVEĞEN’un “Temas Aşama Tıpkısı Hayat” projesini seçmece, 24 Ekim-21 Teşrinisani 2022 tarihleri ortada AKUT bağış kampanyasına destek sağlamaları gibi olacak.

“IVEĞEN 9 YILDA 1812 GÖNÜLLÜ KOŞUCU SAYISINA ULAŞTI”

Konuyla ilişkin aynı açıklama fail IVEĞEN’un kullanılmamış başkanı Mehmet Hedef Boz, 2013’ten bu yana projeleri eşliğinde 9 İstanbul Maratonu’na katıldıklarını belirterek şunları belirtti:

“Bu 9 yılda bin 812 armağan toplayan gönüllü koşucu sayısına ulaştık. Bu 9 koşuda toplanan bergüzar miktarı ise, 1 milyon 569 bin 18 TL’ye ulaştı. ve bu bağışların etkisiyle, 348 kontrol-kurtarma operasyonu gerçekleştirdik. AKUT namına hele akıbet yıllarda, yılda sayı farkı 350 arama-istirdat operasyonu gerçekleştirdiğimiz düşünülürse; 9 yılda maratondan elde edilen ödül dirimsel miktarımız 1 yılda gerçekleştirdiğimiz operasyon maliyetlerine balya geliyor. AKUT namına herhangi bir operasyonda yer birkaç 1 enerjik hayatının kurtarılmasını hedefliyoruz. Açıkçası bu bilgileri paylaşma nedenim, bu maratonun, ağız ağıza gönüllerinin varlığıyla çeyrek asırdır ayakta duran ve az daha bir tane geliri bağışlar olan derneğimiz AKUT amacıyla hangi büyüklüğünde oylumlu olduğunun altını çizmektir. IVEĞEN Başkanı yerine, gelecekte daha aşkın etkin hayatının kurtarılmasına destek olmak talip herkesi, maratonda AKUT hesabına koşmaya bizzat davet ediyorum.”

Share: