İtfaiyecilik Haftası Tekirdağ’da Törenle Kutlandı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi eliyle İtfaiye Teşkilatı’nın kuruluşunun 308. yılı ve İtfaiyecilik Haftası nedeniyle çelenk sunma töreni düzenlendi.

Süleymanpaşa ilçesindeki Tarihi Valilik Binası önünde gerçekleştirilen törene, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Mesabe Albayrak, Büyükşehir Belediyesi Umumi Sekreteri Fatih Ünsal, Genel Sekreter Yardımcısı Stabil Pakdil, TEKULAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Emin Güreşçi, İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Çelik ve Büyükşehir Belediyesi itfaiye aracı personeli katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının peşi sıra Atatürk Anıtı’a çelenk sunuldu.

Törende konuşan Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Cengiz Polat, İtfaiye Teşkilatı’nın tarihine değinerek, itfaiye aracı erlerinin akıbet etap muhteşem ve yüklülük mucip bir mesleği namına getirdiklerini belirtti.

“İTFAİYE TEŞKİLATIMIZ CANLARINI HİÇE FARZIMUHAL, NAZIK FEDAKaRLIKLARLA FARIZA YAPIYOR”

Merasim sonrasında izah eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Reisi Şayan Albayrak, “İnsanlık, doğa ve parçalanmamış canlılar ilkin yangınlar kalkmak amacıyla natürel facia riskleriyle alın karşıyadır. İtfaiye Teşkilatımız bizleri, kentlerimizi, sosyal yaşamları ve doğamızı yangınlara alın yüklenmek amacıyla mütemadi demeden, iş kavramı tanımadan, gerektiğinde kişi canlarını hiçe sayarak, balaban fedakarlıklarla fariza yapıyor. Halkımızın birey ve dünyalık güvenliği için özveri ile müteharrik yekpare itfaiyecilerimizin Yangından Dehalet ve İtfaiyecilik Haftasını kutlar, çalışmalarında muvaffakiyet ve kolaylıklar dilerim” dedi.

Share: