İstanbul’da tedavi gören beyaz zehir işçisinden muştulu vukuf

– İstanbul’dahi tedavi gören eroin işçisinden muştulu bili

Prof. Turan “Yaralılarımızdan birinin solunum cihazından terk süreci başlamıştır”

İSTANBUL – Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Acılı Merkezi Sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan, tedavisi bitmeme eden eroin işçilerinden birinin elan solunum cihazından ayrılacağını açıkladı.

Başakşehir Çam ve Sakura Site Hastanesi’nde tedavileri devam eden eroin işçilerinden müjdeli haber geldi. Çam ve Sakura Hastanesi Üzüntülü Otama Merkezi ve Müstacel Cerrahi sorumlusu Prof. Dr. Mustafa Turan gazetecilere yaptığı açıklamada, ” Bartın’dan 6 hasta Cuma akşamı hastanemize getirildi. Bu hastaların 5 tanesinin müstakbel düzeyde yaraları sakil idi. Onları teneffüs cihazına angaje etmek durumunda kaldık. Onların kısık tedavileri devam etmektedir. Bire Bir hastamızın durumu daha iyiydi. O dahi zehirli gazlara maruz kaldığı üzere müvellidülhumuza tedavisine ihtiyaç duymuştu. Şu an durumu ferah dokunaklı bakımdan çıkardık. Teneffüs makinesine bağlı hastalarımızdan birinin de makineden terk süreci başlatılmıştır. Durumu iyiye gitmektedir” ifadelerini kullandı.

Yaralı madencilerin tedavilerinde en son düzem materyal ve gündeş tekniklerin kullanıldığını vurgulayan Turan, “Bundan ahir süreçte hep ümidimiz bu hastalarımızın sağlığına kavuşmasıdır” şeklinde konuştu.

Share: