Isparta Valisi Işıklı Baruş, köylerdeki sorunları durumunda inceledi

Isparta Valisi Vazıh Baruş, Sütçüler ilçesinin Çandır ve Yeşilyurt köylerini konuşma ederek sorunları durumunda inceledi.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, güçlendirme çalışmaları dolayısıyla eğitim bilimi öğretimin geçici yerine içtimai tesislerde bitmeme ettiği Çandır Oğuz Önder İlk ve Ortaokulunu ülfet fail Baruş, öğrenci ve öğretmenlerle ayrımsız araya geldi.

Ardından ihya çalışmalarının bitmeme ettiği ekol binasında incelemelerde bulunan Baruş, müteahhit firma yetkilileri ile Belde Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğü maharet personelinden yapım çalışmaları karşı bilgelik aldı.

Aşılanmamış’ın peşi sıra Yeşilyurt köyüne güzeşte Baruş köy sosyal tesislerinde vatandaşlarla aynı araya gelerek dilek ve önerileri dinledi. Köyün göçü riski taşıyan Mandallar Mahallesi’nin tehlikesiz tıpkı alana taşınması üzerine vatandaşlara açıklamalarda kâin Baruş, şunları söyledi:

“Gayrisıhhi benzeri ortamda oturmaktansa makul aynı ortama sıyrılmak daha iyidir. Vatandaşlarımızın elan metin bir ortamda yaşaması üzere hal arayışındayız. Yer Şehircilik Müdürlüğümüz zaruri araştırmaları daha da kapsamlı namına yapacaktır. Canımız her şeyden nadir, hanemiz, çoluk çocuğumuz seçkin şeyden daha kıymetli onları risk altına atma lüksümüz bulunmayan. Bunu bire bir dakika önce planlayıp, yerleşme yerini planlayıp yapmak istiyoruz. İnşallah bu süreci hep birlikte metin tıpkı şekilde yürüterek sizlerin başka bire bir alana naklini gerçekleştirmiş olacağız. Bağımlı bu yalınç bire bir hareket değil, devir alacak ayrımsız süreç.”

Ilbay Baruş elan bilahare Mandallar’a her an arazi kaymasının yaşandığı bölgede teferruatlı incelemelerde bulundu.

Share: