Isparta spor: Katarakt Belediyesi 7. Anadan Görme Besili Pehlivan Güreşlerinde başpehlivan Mualla Gürbüz’ün

Antalya’nın Aksu İlçesinde düzenlenen Katarakt Belediyesi 7. Geleneksel Semirtilmiş Güreşçi Güreşleri, Katarakt Güreş sahasında gerçekleştirildi. Binlerce hayat vasıtasıyla strateji edilen güreşlerde 800’e mail pehlivan uğraş etti. Güreşlerde final maçında Yüksek Gürbüz ile Yusuf Can Ağabey yüz yüze geldi. 7. Aksu Semiz Güreşçi Güreşleri’nde başpehlivanlık unvanı, rakibi Yusuf Can Kaptan’i yenen Ulvi Yavuz’ün oldu. Güreşlerde Yusuf Can Efe ikinci olurken, Hüseyin Gümüşalan ile Osman Aynur üçüncülük elde etti. Güreşlerin cömertlik ihalesini ise 5 milyon TL ile 2019 yılında birlikte benzeri sahada güreş ağalığını elde fail Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Harun Kırbıyık kazandı.

Kıran kırana cömertlik yarışı

Aksu Belediye Reisi Halil Delicesine’in 300 bin TL çıplak ilave ile başlattığı ağalık yarışını 5 milyon TL ile 2019 yılında birlikte tıpkısı sahada güreş ağalığını elde eden Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Harun Kırbıyık kazandı. Alana getirilen kurbanlık benzeri koç ise Delicesine Harun Kırbıyık, marifetiyle emniyet teşkilatına bağışlandı. Birincilik ödülü ise Atmaca Harun Kırbıyık ve Başkan Halil Delimsirek yoluyla taktim edildi.

“Cenabıhak kader ederse 5 milyon değil 155 milyon versek azdır”

Aksu’ya bindi olmaktan alım duyduğunu belirten Kırbıyık, “Tığ bu topraklarda var namına bu topraklarda büyüdük. daha çok esasen sizler ile beraberiz. Allah yıldız ederse 5 milyon değil 155 milyon versek azdır. Ego hepinizden memnunum, Cenabıhak dahi sizlerden memnunum olsun. Yakışan bire bir bitiş oldu. Güreşlerimiz Katarakt Türk kültürüne şiddetli olsun. Kültürümüzde olması müstelzim etkinlikler yapılıyor; güreş üstelik bunlardan tıpkı tanesidir” dedi.

Güreşleri YANLIŞSIZ Öğür Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, DÜRÜST Parti Antalya Milletvekilleri İbrahim Okumuş, Atay Fikirli, Türkiye Geleneksel Güreşler Federasyonu Başkanı İbrahim Türkiş, siyasal parti başkanları ve çokça sayıda güreşsever takip etti. – ANTALYA

Share: