İş Görüşme’ın Metaverse’teki sergisi devam ediyor

İş Konferans’ın, Türkiye İş Bankası’nın gösterici koleksiyonundaki eserlerden özel bir seçkiyle hazırladığı Metaverse’teki evvel NFT sergisi “Tablolarla Boğaziçi’nde Bir Hayat” şişman bent ile karşılandı.  

Serginin 5 – 7 Nisan tarihleri beyninde gerçekleştirilen yöre gösterimi üzere merbut sayıda hazırlanan NFT davetiyelerin hepsi tükendi. Işporta, 8 Nisan’dan 20 Nisan’a kadar platformdaki kamu katılımcılar eliyle ülfet edilebilecek.

Sergide, İş Bankası Fotoğraf Koleksiyonu’nda düzlük düz Hikmet Girintisiz Çıkıntısız, Izzetinefis Akdik, Anlaklı Üstün İzer, Feyhaman Duran, İbrahim Duru, İbrahim Çallı, Cevat Erkul, Hulusi Mercan, Bedri Rahmi Eyüboğlu, Halil Ağırbaşlı kabil kankızıl ressamların eserlerinden seçilen tablolar NFT yerine ziyaretçilerle buluşuyor.

Serginin küratörlüğünü, İş Bankası’nın 1940’lardan bu yana oluşturduğu koleksiyonuna ev sahipliği yapacak olan ve Beyoğlu’ndaki tarihi binasında yenileme inşaatı devam fail gösterici müzesinin müessis küratörü Prof. Dr. Gül İrepoğlu üstleniyor.

Ateş Parçası sanatçıların eserleri, blokzincir altyapısını kullanan ve merkeziyetsiz bir yapıda kurulan Decentraland platformunda sunuluyor. Sergide geçer not aynı değişik uygulayım bilimi olan artırılmış cins uygulamaları sayesinde, dijital ortamda sergilenen NFT eserlerin fiziksel ve dijital deneyimle birleştirilmesi sağlanıyor. Serginin teknolojik kurgusu İş Bankası ve uygulayım bilimi iştiraki Softtech’mağara Türkiye ve Çin’deki inovasyon merkezlerinin işbirliği ile hazırlandı.

Metaverse’te işporta gezme deneyimi seyretmek isteyenler metaverse.issanat.com.tr adresi üzerinden becerikli ressamların İstanbul’un kıyılarını resmettiği tablolara ücretsiz erişebiliyor.

İş Sanat eskimemiş sergisini Metaverse’te açıyor

İş Konferans’ın Umut ve Tesanüt Sezonu’nda 561 sanatçı fon aldı

Share: