“İlk Evim, İlk İş Yerim” projesi referans tarihi uzatıldı

Bilecik Kasaba, Kentçilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mustafa Budak, “İlk Evim, İlk İş Yerim” projesinin başvuru tarihi uzatıldığını söyledi.

‘İlk Evim İlk İş Yerim’ projesi ile devam fail arsa ve hareket yeri müracaat süresinin uzatıldığını ifade eden İl Müdürü Budak, “Şu anda deşifre olan dev aynı proje. Kuradan arsaları alanlar evlerini yapacaklar. Seçimden sonraları bile kullanılmamış aynı süratle Türkiye Yüzyılına ayrı bir aheste katacağız. 7 Kasım’da sona erecek arsa ve gelişim yeri başvurularımızın süresi 15 Kasım’a büyüklüğünde uzatıldı” dedi.

Budak, geçtiğimiz dönme Ankara’nın Sincan ilçesinde düzenlenen törende 17 ilde 5 bin 615 sosyal konutun önce temelleri eş anlı olarak atıldığını hatırlatarak, “Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve Toplu Hane İdaresi Başkanlığı (TOKİ) eliyle hayata geçirilen ‘İlk Evim, İlk İş Yerim2 projesi çerçevesinde düzenlenen törende içtimai konutların önceki temelleri atık oldu. Konya, Zonguldak, Kültürlü, Kırşehir, Erzurum, Bolu, Kahramanmaraş, Diyarbakır’a canlı bağlantılar gerçekleştirerek bölgelerde kâin katılımcılarla butonlara bastırarak evvel harçları döküldü. Etkin bağlantıların ardından beraberindeki heyetle Ankara’nın Sincan Lale meydanında, Afyonkarahisar, Ankara, Yardımcı, Tunceli, Muğla, Amasya, Elazığ, Yozgat ve Manisa’daki geçmiş temeller amacıyla birlikte butona basıldı” dedi. – BİLECİK

Share: