İlk dersin heyecanını öğretmenlerinin papağanı “Papi” ile yendiler

Diyarbakır’daki bir ilkokulda öğrenciler, yeni eğitim-tedris yılının önceki gününde öğretmenlerinin sınıfa getirdiği papağanı “Papi” ile sevinçli anlar yaşadı.

Merkez Kayapınar ilçesindeki Hantepe Eğitim Bilimi Şehitleri İlkokulunda memur sınıf öğretmeni Özay Durap, güzeşte yıl çocuk iken sahiplendiği ve “Papi” ismini verdiği papağanını okula getirerek, öğrencilerine sürpriz yaptı.

Öğrenciler dahi geçmiş dolaşma heyecanını “Papi” ile ahit geçirerek yendi. “Papi”yi muhip öğrenciler, sevinçli anlar yaşadı.

Okul müdürü Zülfü Özkan, AA muhabirine, 2 bin 375 öğrenci ve 76 öğretmenle dersbaşı yaptıklarını söyledi.

Çocukların okulu çokça özlediklerini anlatan Özkan, şunları kaydetti:

“Çocukların cıvıltısıyla okulumuzu açtık. ‘Papi’ ünlü papağanımız birlikte zaman okula başladı. Okulun evvel günü nedeniyle efsanevi sevgisinde farkındalık görüntülemek için düzentileme yürüttük. Papi’yi birlikte sınıfa getirdik. Çocuklar ve ‘Papi’ bahtiyar. Bu şekilde hayvan sevgisi noktasında farkındalık oluşturduk. Öğrencilerimiz hem öğretmenlerini hem bile Papi’yi çokça özlemişlerdi. İlk dönme vesilesiyle onları buluşturmuş olduk.”

“Papi’yi kâh günler okula getireceğim”

Öğretmen Özay Durap ise “Papi”yi güzeşte sene dahi sınıfa getirdiğini ve yaz tatili araya girince öğrencilerinin onu çok özlediğini söyledi.

Amacının öğrencilerine efsanevi sevgisini etkilemek olduğunu dile getiren Durap, “Torunlar onu çokça seviyor. Papi, kendisiyle konuşulmasını seviyor. Dersin yer ateşin durumunda, ismini söylüyor, ‘merhaba’ ve ‘babay’ diyor, sürekli daima konuşuyor. Onu ara sıra eyyam okula getireceğim.” diye niteleyerek konuştu.

Öğrenciler dahi sınıfta hanım görünce haddinden fazla şaşırdıklarını ve bahtiyar olduklarını belirtti.Share: