Ilbay Ersin Musannif, martir ailesini mülakat etti

Antalya Valisi Ersin Muharrir, 1996 yılında Diyarbakır’da şehit olan Jandarma Onbaşı Gıyap Ovar’ın Finike’birlikte hayatiyetli ailesini ülfet etti.

Valilikten yapılan açıklamaya bakarak, muhtelif temaslarda bulunmak amacıyla Finike’ye revan Ilbay Müellif, Şehit Bitirmiş Onbaşı Yoksulluk Ovar’ın ailesiyle görüştü. Ziyarete, Yazar’ya Finike Kaymakamı Musa Kazım Polat dahi eşlik etti.

Martir annesi Keziban Ovar ile arkadaşça yazar hatırını soran Yazıcı; “Martir ailelerimiz bizler amacıyla haddinden fazla eşsiz. Ayyıldızlı bayrağımız üzere, ülkemiz için şehadet şerbeti içen kahramanlarımızın aileleri bize emanet. Sizler bizim başımızın tacı, en kıymetlilerimizsiniz. Milletçe vedevletçe şehit ailelerimizin ve gazilerimizin seçme şartta ve daima yanındayız, hizmetinizdeyiz. Her çeşit sıkıntınızda yanınızdayız.” ifadelerini kullandı.

Vatan ve bayrak için canını feda etmenin kahramanlıkların yeryüzü büyüğü olduğunu belirten Ilbay Kalem Erbabı, şöyle bitmeme etti:

“Vatanı üzere hayatını, canını harcamak kahramanlığın sunu büyüğüdür. Bugün, kahraman şehitlerimize bire bir Fatiha okumak, hem de ailelerine temel sağlığı taziyesi ziyaretinde gezmek istedik. Bize sakıt şehidin ailesinin, yakınlarının takviye etmek. Şehitlerimizi unutmayacağız, unutturmayacağız. Devletimiz ve milletimiz eksiksiz şehitlerimize gelişigüzel devir minnettardır. Sizlere sabırlar diliyorum.”

Share: