ICRA VEKILI KARAİSMAİLOĞLU: ‘TÜRKİYE YÜZYILI’NI ANCAK YÜZYILI KILACAK ADIMLARIMIZDAN BİRİ BILE TOGG’DUR

Ulaştırma ve Enfrastrüktür Bakanı Adil Karaismailoğlu, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Akademik Sene Açım Töreni’nin katıldı ve ardından Balıkesir şehir merkezine geçti. Nazır Karaismailoğlu, burada Kızılay Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulundu. Bire Bir turist boyacıya ayakkabısını boyatan Icra Vekili Karaismailoğlu, Balıkesir Valiliği ile Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ni konuşma etti. Karaismailoğlu, peşi sıra AK Öğür Balıkesir İl Başkanlığı’nı görüşme yazar, burada basın açıklaması yaptı.

‘2053’E BÜYÜKLÜĞÜNDE BIRLIKTE 197 MİLYAR DOLARLIK YATIRIMI PLANLADIK’

Iri yatırımların Türkiye Yüzyılı’nın bina taşları olduğunu belirten Nazır Karaismailoğlu, “Türkiye Yüzyılı bu şişman enfrastrüktür yatırımlarının üzerine kurulacak. Yerel trenimizi birlikte sertifikalarını aldıktan sonraları önümüzdeki günlerde tanıtacağız. Ülkemiz serencam 20 yıldır büyük tıpkı altyapı hamlesiyle değiş, transformasyon yaşadı. Balıkesir’in de içerisinde bulunduğu İstanbul- İzmir Otoyolu, Osman Gazi Köprüsü, Yıldız Marmara Otoyolu, Çanakkale Köprüsü, bütün vatandaşlarımızın kurum duyabileceği haddinden fazla büyük mühendislik eserleridir. Gurbetçilerimiz, Türkiye’deki projelere gururla bakıyorlar çıktı. Şu anne büyüklüğünde bakanlığımız yerine Türkiye genelinde 183 bilyon dolarlık envestisman yaptık. 2053’e kadar da 197 milyar dolarlık yatırımı bile planladık. Hangi yıl, ne projeyi yapacağımız da arasında. Esmer yolları yatırımlarını çıktı geçtik ve demir yolları yatırımlarına girdik. İçerisinde Balıkesir’in de bulunduğu Yenişehir-Bursa-Balıkesir hattımızda çokça dokunaklı tıpkı himmet var. Bursa’yı bağladıktan sonraları bunu Balıkesir’e uzatacağız. Şu dakika Balıkesir-Ankara-İstanbul hattı bile imren ile bakılacak çabucak bitmeme ediyor. 8 ilimizde hızlı trenlere ulaştık ve bu rakamı inşallah 52’ye çıkartmak için da çalışmalarımız devam ediyor” dedi.

‘BALIKESİR GENELİNDE FARKLI ALANLARDA 16 PROJE DEVAM EDİYOR’

Balıkesir genelinde farklı alanlarda 16 projenin devam ettiğine özen calip Bakan Karaismailoğlu, “Bunları de bildirme gelişmemiş sürede tutturmak için bugün Uray Başkanlığımızda ve DÜRÜST Parti İl Başkanlığımızda makro toplantılar yaptık. İnşallah rüçhan olanları tamamlayacağız. Bunları tamamladıktan sonda bile yeni taleplere, yeni projelere bakacağız. Balıkesir’in talepleri bizim başımızın üstündedir. Nazik, ateş parçası Türkiye amacında haddinden fazla tehlikeli çalışmalar yapıyoruz. 2023 seçimlerini birlikte atlattıktan sonraları inşallah Türkiye, dünyanın ekonomisi sunma gelişmiş 10 ülkesi içerisine girmiş adına için devam edecektir” diye konuştu.

‘VATANIN MİLLETİN HAYRINA OLAN HİÇBİR İŞİN YANINDA OLMADIKLARI İÇİN AÇILIŞTA OLMAZLAR’

“Muhalefetler, iktidarın yaptıklarını inceleyip, vatanına, milletine bakım noktasında iktidarları motivasyon ederler” diyen Icra Vekili Karaismailoğlu, şöyle bitmeme etti:

“Maatteessüf, ülkemizde hakeza tehalüf göremedik. Bundan Sonra sonuç 20 yıldır ayrımlı tıpkısı Türkiye var. Artık matlup operasyonları kalın etmiyor. Tıpkısı taraftan bunlarla uğraşıyoruz, ayrımsız taraftan da milletimize işlemek üzere 7/24 çalışıyoruz. Sonuç 20 yılda Türkiye’bile tıpkı feraset devrimi yaşandı. Milleti kadar düşünen, vatanı, milleti üzere çalışan kadrolar erk olduğu antlaşma milletin parası milleti amacıyla harcanıyor kim; bu projeler artık ortaya daha çok. O nedenle Türkiye köylü dönüşü olmayan tıpkısı yola girmiştir. Togg’un fabrika açılışı yapıldı, ihtilaf namevcut. Bandırma’dahi küşat yaptık, orada da muhalefet yok. Gelmezler tabi. Bunlar vatanın, milletin hayrına olan hiçbir işin birlikte olmadıkları amacıyla açılışta olmazlar ama dezenformasyonda, algıda üzerlerine bulunmayan. Yalanda üzerlerine yok. Tığ mücadelemize devam edeceğiz. Doğruları milletimize anlatacağız. Şişman, diri Türkiye’nin yapı taşlarını oluşturuyoruz. Haddinden Fazla kıpırdak ekibimiz var. el birliği ile vatandaşların henüz iyi şartlarda yaşamaları için çalışmalarımız bitmeme edecek. Sabah, Bandırma’ya nefes aldıran çokça pahal ayrımsız yatırımımızın açılışını yaptık. Şimdi dahi Balıkesir merkezi çokça yakından ilgilendiren çevre yolunun temelini atacağız. Gerçekte temeli atıldı, biz törenini yapacağız. Çünkü haddinden fazla çabuk şekilde başladık. İnşallah bitmeme eden projelerimizi da tamamlayacağız.”

Share: