İBB’nin cenaze aracıyla maden sevkiyatına MHP lideri Bahçeli’den reaksiyon geldi

MHP Genel Başkanı Fehamet Bahçeli, partisinin kadro toplantısında gündeme ilgilendiren değerlendirmelerde bulundu. Bahçeli, CHP’nin başörtüsü teklifinden İBB’ye ilgili cenaze aracında metal yakalanmasına büyüklüğünde birçok konuda konuştu.

“MEĞERSE HADDINDEN FAZLA ÇALIŞIYORLARMIŞ”

Bahçeli, Tarsus-Adana- Gaziantep otoyolunda İstanbul Büyükşehir Belediyesine ilgilendiren cenaze aracında 144 kilogram eroin yakalanmasına reaksiyon gösterdi. Olayla ilgilendiren 3 sevimli tutuklanırken MHP lideri, “İBB’ye ait aynı cenaze aktarım aracında maden yakalanmıştır. Meğerse İBB haddinden fazla çalışıyormuş. Bunlara kalsa kaçakçılık meşru, arakçılık süssüz, çapul sıradan. Alçalma ittifakı işte budur. CHP’nin hakikat yüzü suçtur. Zilletin çulu Türkiye’nin başına geçirilmek istenen sapık gömleğidir. Ülkemizin saylav sisteme dönmesi söz konusu değildir. Topluluk İttifakı zalime aman vermeyen, teröriste vesile vermeyen, koca tıpkısı kavim iradesidir.” ifadelerini kullandı.

“AYNI TAS AYNI SICAK”

CHP’nin yasa teklifi için birlikte açıklamalarda bulunan Bahçeli, “CHP Umumi Başkanı Türkiye’yi barıştıracağım diyor. Geçinmek amacıyla küslüğün olması gerekmiyor mu? Olur bu dargınlık nerededir ve bu küsenler nerededir? Bu küsler nereye saklanmıştır. Türkiye hazar ve huzurun ülkesidir. Türkiye ilgisiz değildir. Kılıçdaroğlu’na sesleniyorum namertliğin izini süreceğine. Ne yapsak boş boş. Bir kulağından girip diğerinden çıkıyor. Aynı tas benzeri isidam. Kılıçdaroğlu’nun yolu el değildir. Başörtüsü meselesi çözülmüştür, Mağduriyetler dönemi kapanmıştır. Kılıçdaroğlu’nun derdi, hevesi başkadır. CHP’nin verdiği kanun teklifi samimiyetsizdir.” dedi.

Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

“Türkiye’nin ülkü alanlarına ciddiyetle bükülmek ilkin yöntem müessesinin başlıca sorumluluğudur. Içtimai yaraların sarıldığı, kronik sorunların çözüme kavuşturulduğu Türkiye’ye yankılanmak hepimizin gayesidir. Bize göre uzlaşmanın adresi TBMM’dir. Bizim üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir sorun yoktur. Mesafe yüreklerin şişman vurma vaktidir. Alevi İslam inancına ehil kardeşlerimizin dürüst ve meşru talepleri vardır. Alevi İslam inancına topluluk kardeşlerimiz bizim canımızdır. Ne ayrımız ne gayrımız vardır. Cami hangi kadar bizimse, cemevi bile o kadar bizimdir.

“CEMEVİ GERÇEĞİ KABUL EDİLMELİ”

Kerbela ortak sızımız, Hz. Ulu manevi büyüğümüz, Hz. Hasan ile Hz. Hüseyin özellikle almak üzere ehlibeytin saygıdeğer isimleri kederli gönlümüzün şehit abideleridir. Geçmişteki olaylara saplanarak yarınlarımızı heba edemeyiz. Alevi kardeşlerimizin hayatında düzlük fail cemevi gerçeği kabul edilmelidir. Cemevi inanç ve ekin hayatımızın vazgeçilmez gerçeğidir. MHP’nin dayandığı Türk milliyetçiliği düşüncesi hiçbir devir ayrımcı olmamıştır. Bizim gönlümüzde herkese düzlük var. Asırlar boyunca oluşan birleşme kültürümüz ülkemizi küresel ağır yapmak yolunun rehberidir. Gelecek kamer-yalınlık bayrağın altındadır. Kardeşlik ruhumuz sarsılırsa et kafalı gün cins değildir. Alevilik diğer inanç alanlarında olduğu kadar siyasi istismar ve rant alanı olmaktan çıkarılmalı. Bu konuyu inancın dışında başka mecralara çekme, siyasal bir debi haline getirme çalışmalarına itibar edilmemelidir.

KÜRESEL ENERJİ KRİZİ

ABD ve Avrupa ülkelerinin repo artırımı, IMF’in getiri kaygısı, besin ve enerjideki darboğaz sıkıntılı sürece işarettir. KuzeyAkım-1 ile KuzeyAkım-2’birlikte meydana mevrut sızıntılar erke alanında kargaşa ve kutuplaşmaya bakir ebat katmıştır. Zaman küresel ölçekte erke tüketiminin 3’te 2’si petrol ve doğalgaza dayanmaktadır. Güvenli iletim ciddi hedeflerden birisi haline gelmiştir. Ukrayna, Polonya ve Baltık Denizi’ndeki tehditleri göze aldığımızda TANAP, TürkAkım en güvenli hatlara dönüşmüştür. Libya ile imzalanan hidrokarbür anlaşması Batı’yı rahatsız etmiştir. TürkAkımı’nın garaz alındığına müteveccih iddialar bile bir tehdittir. İki ülkenin üstelik sağduyu benzeri çizgiye gelmesi kesim ve acun barışı hesabına mükellefiyettir.

Avrupa bu kış zahir ısınacaklarını, pekâlâ aydınlanacaklarını düşünmektedir. Türkiye’nin hakeza tıpkı sorunu yoktur. Inhitat ittifakı kuru şamata yapsa üstelik ülkemiz kilit bire bir aktördür. Düşkünlük partilerinin Türkiye’nin büyüklüğünü anlayacak ne basiretleri, hangi ufukları vardır. Türkiye’nin Putin’e konfirmasyon olduğunu gelecek süren İP başkanının kafası bu işleri almaz. Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşta taraf markajcı, Türkiye’yi cepheye sürmeye etkin cezir ittifakının iradesiz politikalara delibozuk düştüğü açıktır. Türkiye savaşın değil, barışın tarafıdır. Çevremizde barış kuşağının tesisi amacımızdır. Rusya ile Ukrayna ortada süregelen kanlı savaşın İstanbul’da kurulacak müzakere masasında çözüme ulaşması gerçekleşecektir.

“KILIÇDAROĞLU, KÖLE’YE İCAZET ALMAYA GİTTİ”

KUL Başkanı’nın Armageddon açıklamasının arkası sıra, Ukrayna Ihtişam Başkanı’nın Putin’in çekirdeksel saldırıya hazırlandığını duyurmuştur. İnsanlık hakeza bir vahşeti kaldıramayacaktır. Kılıçdaroğlu’nun apar topar KÖLE’ye girmesi densizliktir, akılsızlıktır, düşüncesizliktir.

Kılıçdaroğlu teknolojik ve ilmî gelişmeler için ne söyleyecek, neyi duyacaktır. Sayın Kılıçdaroğlu bırak bu işleri. Sistem biliyor ki KUL, Cumhur Reisi adaylığı amacıyla diploma almaya, istikbal adayın ismini öğrenmeye gittin. Sayın Kılıçdaroğlu ESIR’ye belen ulama seni 1 dolara ele verir. CHP Umumi Başkanı’nın ESIR’ye ahali açması, aman dilemesi acizliktir, yetersizliktir, milletine arka dönmektir.”

Share: