Honaz Belediyesi Zinde Yaşam Merkezi, İlçe Halkının Hizmetinde

Honaz Belediyesi, hizmete açtığı Dimdik Dirim Merkezi’nde vatandaşlara ücretsiz Hikmet Otama ve Rehabilitasyon ile diyet uzmanı danışmanlık hizmeti vermeye başladı.

Honaz Belediyesi Dimdik Yaşam Merkezi, çocuk, tüvana ve nemli ayırt etmeksizin her yaştan vatandaşa hizmet veriyor.

Honaz Belediyesi Dimdik Hayat Merkezi sorumlusu Fizyoterapist Selçuk Koyuncu, “Tığ burada hikmet tedavi ve iyileştirme, diyetisyen müşavirlik hizmeti veriyoruz. İlçemizde ikamet eden bedenî mânialı, nemli, fizik tedavi çalışmalarına ihtiyacı olan insanlara yaş haddi olmadan hizmet vermekteyiz. Açıldığımız günden bu yana bunaltıcı bire bir talep var. Şu zaman 70 hastamıza haftanın beş haset dönüşümlü kendisine bakım veriyoruz. Sinir Bilimi, ortopedi ve rejim ile ilişkin birçok alanda çalışıyoruz. Hizmet sahamız genişledikçe bundan sonra vatandaşlarımıza ulaşacağımızı düşünüyorum” dedi.

“DEĞME YAŞTAKİ VATANDAŞIMIZ ÜCRETSİZ YARARLANIYOR”

Honaz Şehremini Yüksel Kepenek, Dosdoğru Dirim Merkezi ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Her şeyden geçmiş biz engelli kardeşlerimize bakım yaparsak, onların bütün engelleri aşabileceğini görüyoruz. Ayrıca ülkemizin mevrut olduğu noktada çabucak engellilere bakım etmenin ötesinde ağız ağıza bilimsel çalışmalarla bunların hayata kazandırılması kıtipiyoz haddinden fazla büyük aynı anlam tabir ediyor. Bu kapsamda biz de fizik tedavi ve iyileştirme ile diyetisyen ünitelerimizi burada engellilerin ve tedaviye ihtiyacı olan değme yaştaki vatandaşımızın ücretsiz hizmetine açarak, bu boşluğu doldurmaya gayret ettik. Tabii kim elden keyif, eğitim, kültür noktasında değil, onları istihdam noktasında üstelik değişik desteklerle hayata tutunmalarını ve kendi ayaklarının üstünde durmayı sağlamakta görevimiz olmalı. Honaz ilçemizde böyle ayrımsız birimi inşa etmek projelerimiz arasındaydı. Bu şanlı hizmeti vatandaşlarımız ile buluşturduğumuz amacıyla mutluyuz.”Share: