Honaz Belediyesi Tarafından Hizmete Açılan Güneş Bakımevi’nde Eğitim Başladı

Denizli’üstelik Honaz Belediyesi eliyle hayırsever ortaklığı ile ilçeye kazandırılan Güllü-Çalışma Bozdemir Gündüz Kademe, eskimemiş eğitim tedris yılına başladı.

Kızılyer Mahallesi’nde mevcut Güllü-Mesai Bozdemir Devir Bakımevi kullanılmamış öğrencilerin de katılımıyla 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılına başladı.

Honaz Belediyesi Güllü-Emek Bozdemir Zaman Kademe yöneticisi Şeyma İnce, bu yıl hep 20 öğrenciye hizmet vereceklerini belirtti.

Okul öncesi eğitimde çocukların temas anlamda gelişimini uğratmak için çaba ettiklerini tamlayan İnce, “Işlik çalışmaları yaparak ve yaşayarak öğrenme modeli ile fotoğraf, çalgı aleti ve çevirgeç atölyeleri ile bilimsel tecrübe ve sportif becerilerini kazanmalarına müteveccih idman ve temel spor becerileri ile tarımsal üretim alanlarında bahçecilik üstüne eğitimlerimiz sürdürüyoruz” dedi.

Honaz Şehremini Yüksel Pervane, “Burada tehlikesiz ayrımsız düzlem ve değme açıdan makul şartlar oluşturduk. İkinci yılımızda dahi eskimemiş öğrencilerimizin katılımlarıyla terbiye öğretim dönemine başladık” diyerek konuştu.

Başkan Kepenek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Rastgele şey çocuklarımızın iyice geleceği üzere. Kızılyer Mahallemizdeki gündüz kademe açıldı. Honaz Belediyesi Güllü-Çalışma Bozdemir Devir Bakımevi’nde eğitim bilimi ve tedris faaliyetlerimiz başladı. Honazımızda sağlıkta ve eğitimde temas bala fiyat hakka cemaat olsun diye niteleyerek çalışıyoruz. Bu gün bakımevindeki amacımız çocuklarımızı gündeş, Atatürk ilke ve inkılaplarına sadık, vatanını, bayrağını ve milletini dost çocuklar pekiştirmek ve annelerin işini kolaylaştırmak. Eğitimi ve kadın istihdamını desteklemeye müteveccih yetiştirme yurdu projelerimizin devamı gelecek. Honazımız amacıyla, Honazlı çocuklarımız üzere çalışmaya yekpare hızımızla devam edeceğiz.”Share: