Hırsızlar bu evleri mesken tuttu! 3 günde ayrımsız hırsızlığa geliyorlar

Elazığ’birlikte Sürsürü ve Ataşehir mahalleri ortada mütezayit bölgede kayran kayran 5 yazlık bağımsız familya hırsızların hedefi oldu. Kış olunca evlerde kimsenin kalmadığını punt bilen hırsızlar, başlık ve pencere kırarak 5 eve girdi. Hırsızlar, altın buldukları ne varsa çalıp götürdü. Evine gelen ve soyulduğunu ayırt eden vatandaşlardan biri durumu polis ekiplerine bildirdi.

3 GÜN ÖNCE BILE SOYULDU

Haberi aldıktan sonraları evlerine giden gayrı ev sahipleri gene eş safiha ile karşılaştı. Polis Güçleri ekipleri, arakçılık yapılan kamu evleri incelerken şüphelilerin yakalanması üzere degaje yetenekli mücahede başlatıldı. Öte yandan 5 evin 3 zaman öncede soyulduğu öğrenildi.

NE VARSA ALIP GÖTÜRDÜLER

3 gün önceki da evlerine harami girdiğini tamlayan eş sahiplerinden Ahmet Özdemir, “Ataşehir ve Sürsürü mahallesi ortada artan bire bir bölgede oturuyorum. Bu evler bizim bahçe evlerimiz. 5 parça sülale var burada. 3 dönme evvel burayı soydular, bugün geldik yeniden gelip soymuşlar. Aynı şekilde demir korkulukları ve camları kırmışlar içerilere zarar vermişler. Bakır havsala, bakır tencere ve daha birçok şeyi çalıp götürmüşler. 5 eve gürpedek girmişler cemi evler soyuldu” dedi.

“EVLERİN İÇİNDE HİÇBİR MOLEKÜL KALMAMIŞ”

Mağdur olduklarını söyleyen ev sahiplerinden Süleyman Özer, “Bunlar gün vakti gelip burayı zahir soymuşlar anlamış değilim. Telefon ettiler geldik evlerin ortamında tek molekül kalmamış. Bizim bakır kazan hepsini alıp götürmüşler. Aş Damı demirlerini kırmışlar ama camı falanca birlikte kırmamışlar gitmek kim bunlar profesyoneller” diyerek konuştu.

Share: