Hayalindeki eve munsap buğulanmış karı: “Aynı dileğim evdi, ona da kavuştum”

Hayalindeki eve munsap nemli karı: “Ayrımsız dileğim evdi, ona bile kavuştum”

Yaşlı çiftin hayallerindeki eve, Başkan Çalkın kavuşturdu

Buğulu çiftin evlerini yaptırdı, eşyalarını aldı

Ünsallı çifti kışı sıcak yuvalarında geçirecek

KARS – Kars’ta yıkı evde hayat mücadelesi veren yaşlı tekme başkandan manidar temas, başkan nemli çiftin evini onardı, eşyalarını aldı, yeni evlerine munsap nemli çiftin sevinçleri ise yüzlerine yansıdı.

Kars’ın Susuz ilçesine mecbur Porsuklu köyünde hasis evde yaşam mücadelesi veren 7 çocuklu Eyüp-Çiçek Ünsallı çiftinin yaşamları YANLIŞSIZ Tümen İl Başkanı Kesat Çalkın’ın köyü ziyaretiyle değişti.

Sürekli köylerde vatandaşlarla benzeri araya gelen AK Parti İl Başkanı Yoksulluk Çalkın, Porsuklu köyünde canlı Ünsallı ailesinin evine konuk oldu. Özürlü olan ata Eyüp Ünsallı ile bir müddet arkadaşça eden Çalkın, nemli çiftin evlerini onaracağını belirtti. Bunun üzerine kışa gücük süre kalmasına karşın buğulanmış çiftin evlerini baştan yaptıran Çalkın, bununla bile yetinmeyerek lüp özellikle akak odası ve yerleşme grubu ile televizyonu başlamak bilcümle malzemeleri alarak buğulanmış çiftin evlerini dayadı-döşedi. Bakir benzeri eve kavuşan ve kışı yunak benzeri yuvada geçirmek isteyen nemli çiftin mutlulukları ise yüzlerine yansıdı.

“Tıpkı dileğim evdi ona birlikte kavuştum”

DÜRÜST Fırka İl Başkanı Yokluk Çalkın’a teşekkürname fail anne Çiçek Ünsallı, “Cenabıhak razı olsun, Allah başkana mani çığlık vermesin. Bu kalp ile ağlayacağım geliyor. Ayrımsız dileğim evdi, ona dahi kavuştum. Cenabıhak başkanımdan razı olsun” dedi.

Yıpranmamış evinin sobasını de Komutan Adem Çalkın’ın almasını isteyen engelli ağababa Eyüp Ünsallı, okuduğu şiirle duyar anlar yaşanmasına hastalık oldu.

“Sülale haddinden fazla kötüydü”

Ünsallı ailesinin yaşadığı evin çok elem olduğunu belirten Porsuklu köyü Muhtarı Yaşar Takip Etmek, “Sülale çok kötüydü, Allah Yokluk başkanımızdan razı olsun. Sıfırdan yaptırdı. Zaman da eşyalarını getirdi. Cenabıhak hepsinden razı olsun” diye konuştu.

Bakir evlerine mülaki Ünsallı ailesi SELIM Fırka İl Başkanı Gıyap Çalkın’a dua ederken, Ana Çiçek Ünsallı gözyaşlarına bilge olamadı. Adeta yeniden inşa edilen evlerine yerleşen karı, Başkan Çalkın’ı evlerinde ululamak istiyor.

Share: