Hatay Büyükşehir Belediyespor Ayvaz El Topu Takımı’nın gözü Avrupa kupalarında

Hentbol Erkekler Süper Lig’da mücadele fail Hatay Büyükşehir Belediyespor, ligde üst sıralarda vadi alıp Avrupa kupalarına gitmeyi hedefliyor.

Hatay Büyükşehir Belediyespor Başantrenörü Kavga Faziletkâr, AA muhabirine, bu mevsim kadrolarına kattıkları yeni oyuncularıyla başarıyı çakmak istediklerini söyledi.

Takımının ligde 2 yıldır mücadele verdiğini anlatan Faziletkâr, bu mevsim yeniledikleri kadroyla ligde bildirme iyi yerlere katılmak istediklerini belirtti.

Güzel ayrımsız hazırlık devresi geçirdiklerini nâkil Faziletli, şöyle konuştu:

“İki sezondur Süper Lig’da savaşım ediyoruz. Güzeşte sene hedefimiz ligden düşmemekti, geçmiş 8’bile bitirdik. Bu yıl daha sunturlu benzeri takım kurduk ve hedefimiz, başarabilirsek Avrupa kupasında dövüşmek. Geçen seneki kadromuzdan 7-8 oyuncuyu gönderdik. Bu sezon muallel küsurat yerlere henüz dolgunca oyuncular alarak sezona başladık. İyi takviyelerle dolgunca aynı topluluk olduğumuzu düşünüyorum. Takıma gelenlerin çoğu kariyerli ve hedefi olan sporcular, umarım onlarla istediğimiz hedefe ulaşırız.”

Cemal Kütahya: “Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var”

Yıpranmamış transferlerden milli hentbolcu Cemal Kütahya, hedefleri ve adamakıllı aynı yapılanması kâin takıma karışma olmanın mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Takımdaki arkadaşlık ortamının çokça iyi olduğunu, bunun da ahit geçtikçe sahaya yansıyacağını anlatan kabadayı Cemal, “Bu yıl play-off sistemi var. Alışılagelen zaman bittikten sonra önceki 8 mızıka öz beyninde play-off oynayacak. Onun için yığın çok etraflı olacak. Topluluk namına hedefimiz rüçhan adına geçmiş 4’te bitirerek Avrupa’ya gidebilmek. Avrupa’ya gidebilecek gücümüz ve potansiyelimiz var. Umarım mevsim böylecene Avrupa’ya revan takımlardan biri bile biz oluruz.” ifadelerini kullandı.

Mehmet Emre: “Hedefimiz ligi en son tam düğümlemek”

Beykoz Belediyespor’dan transfer edilen kaleci Mehmet Emre birlikte takımdaki yardımlaşma ve arkadaşlığın en son düzeyde olduğunu belirtti.

Ligin iddialı takımlarından biri olduklarını dile getiren Mehmet, şunları kaydetti:

“Bu sezonun çokça zor olacağını düşünüyorum. Bu mevsim 7-8 kesim iddialı olma çabası içerisine giren mızıka olduğunu görüyoruz. Tığ de o takımlardan biriyiz. Hedefimiz ligi en üst tam düğümlemek. Henüz ilk Avrupa kupalarında oynadım. Sabık sene Beykoz Belediyespor’de savaş ediyordum, orada Türkiye Kupası’nı aldık. Başarıya haris kulüplerde savaş etmeyi çok seviyorum. Rakiplerimiz çok stabil amma biz dahi elimizden mevrut bildirme gani mücadeleyi verip eğer başarabilirsek Avrupa Kupası’na gitmeye çalışacağız.”

Share: