“Hara” filmi, hususi gösterimde izleyiciyle buluştu

Senaryosunu ve yönetmenliğini Atalay Taşdiken’in üstlendiği TRT kuma yapımı “Hare” filminin basın gösterimi AKM Yeşilçam Sineması’nda yapıldı.

Başrollerini Serkan Ercan, Nehir Erdoğan, Ayın On Dördü Soysert ve Isabella Haddock’ın paylaştığı film, 14 Ekim’üstelik vizyona girecek.

Gösterim öncesi AA muhabirine açıklamada bulunan Taşdiken, filmin Türkiye prömiyerinin gerçekleştiği 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde yaptığını, seyirciden beklediğinden da aşkın müspet izansız çevrim aldığını dile getirdi.

Atalay Taşdiken, yapılan özel gösterimde İstanbul seyircisinin karşısına çıkacakları amacıyla coşkulu olduğunu belirterek, “Zaman sektörden arkadaşlarımız ve basından ilgililer filmi izleyecek. Ailecek, ikbal rahatlığıyla izleyerek kendilerini bereketli hissedecekleri bir film yapmaya çalıştık.” dedi.

“Ocak, toplumları ayakta markajcı ana yapılardan birisidir”

Türk halkının sevdiği adlar ve yüzlerin filmde caka aldığına işaret eden idareci direktör, “Filmin etkileyici müziklerini bile Serkan Ercan okudu. Haddinden Fazla güzel aynı sesi var. Ihtimal birlikte Serkan’ın çalgı konusundaki yeteneğini peyrev ilk kez görecek. Hikayenin esas motivasyonu üstelik eş üzerine kurulu. Toplumları ayakta tutan, gelenekleri yaşatan esas yapılardan birisidir sülale. Türk seyircisine karı olmanın değerini baştan uyarmak istedik.” değerlendirmesinde bulundu.

Direktör Taşdiken ile oyuncular gösterimin arkası sıra izleyicilerin sorularını cevapladı.

Filmin konusu ezcümle şöyle:

“Babası veteriner olan ve atlarla bağırsak içe büyüyen Beste, bakir gelen patronun çiftliği kapatma kararına direnir. Atların teker tekerlek satıldığı süreçte, Beste’nin anne ve babası de terk kararı alır. Bire Bir yandan yer sevdiği at Turagay’ın satılması, diğer yandan ailesinin dağılmasıyla 13 yaşındaki kız için çok güçlü ayrımsız proses başlar.”

Share: