Gürsel Erol: “Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a Bire Bir Ekol İstiyoruz”

Elazığ Ticaret ve Endüstri Odası serencam 4 yıl boyunca yapılan hizmetler ve yatırımların anlatıldığı tıpkısı lansman toplantısı düzenledi. burada mütekellim CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’na hitaben: “Tecim Odası Başkanımıza taleplerde bulunuldu ve bu taleplerin çoğu de karşılanmış. Elazığ’üstelik eğitimle ait sorunlarımız var, okullarımızla ilişik sorunlarımız var. Tığ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a 24 derslikli bir ekol istiyoruz” dedi.

Elazığ Tecim ve Endüstri Odası geçin 4 sene boyunca yapılan hizmetler ve yatırımların anlatıldığı bire bir tanıtım toplantısını güzeşte düzenledi. Programa eski TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Elazığ Valisi Ömer Toraman, Doğru Tümen Milletvekilleri It Canlı Bulut, Zülfü Demirbağ, CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, Elazığ Belediye Başkanı Delicesine Şerifoğulları, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Fırat Üniversitesi  Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, KGF Başkanı Erdoğan Özegen, toprak nazar başkanları ve karı girişimciler katıldı.

“BİZ TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ’NDEN ELAZIĞ’A BİR EKOL İSTİYORUZ”

CHP Elazığ Mebus Gürsel Erol, Elazığ Tecim ve Sanayi Odası’nın düzenlediği tanıtım ve Ekonomiye Ayar katanlar Bağış Töreni programında konuştu. Erol, deprem ve pandemi dolayısı ile çok ağırlık zamanlardan geçen Elazığ üzere TOBB’den Elazığ amacıyla aynı ekol yapılmasını talep etti. Erol, şöyle konuştu:

“Kızıl hareket adamları sizlere canı ilgiyle teşekkür ederim. Pandemi ve zelzele süreciyle gelişigüzel şehrin ekonomisinin gerilediği, insanların çaresizliği ve umutsuzluğu yaşadığı sürede işletmelerinizi hep zorluklara rağmen ayakta sara istihdam oluşturduğunuz üzere, kimsesiz fukaranın evine götürdüğü ekmeği kesmediğiniz için, insanlara müzaheret ettiğiniz için hepinize teşekkürname ederim. Tecim Odası Başkanımıza taleplerde bulunuldu ve bu taleplerin çoğu birlikte karşılanmış. Elazığ’üstelik eğitimle ilişik sorunlarımız var, okullarımızla ilgili sorunlarımız var. Tığ Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Elazığ’a ayrımsız okul istiyoruz. Odalar ve : orsalar Birliği’miz Elazığ’a 24 derslikli tıpkısı meslek yapsın. Sebep okul yapsın? Bu yer devletine, vatanına sadakatle sınırlanmış olan bir iklim. Oldukça devletçi, cumhuriyetçi, milliyetçi bire bir kent dokusu var burada. Okullarımız olsun kim çocuklarımız okuyabilsin, okusunlar kim bu ülkede Mustafa Eksiksizlik Atatürk’ün değerlerini asla unutmasınlar. Bu his ve düşüncelerle, etkinliklerimizde, hizmetlerinizden etraf Elazığ Ticaret Odası’na teşekkür ederim.”Share: