Günce 3 bin savuşturmak üretiliyor, 200 gram ekmek 3 liradan satışa sunuluyor

Yozgat’ın Çekerek İlçesine bağlı Özükavak Beldesinde, belediyeye ilişik fırında günce 3 bin savuşturmak üretiliyor. Kasaba ve kasaba köylerdeki halkın savuşturmak ihtiyacının karşılandığı fırında, 200 gram somun savsaklamak 3 liradan satılıyor.

Çekerek ilçesi Özükavak Beldesi Belediye Reisi Oğuz Ünal’ın seçme yatırımlarından biri olan belediye savsaklamak fırını projesi ile yer halkının sofrası, 3 yıldır her dönem yunak ekmekle buluşuyor. 31 Mart 2019 seçimleri öncesi Özükavak Beldesi Şehremini yerine seçilen Oğuz Ünal’ın önce işi beldeye savuşturmak fırını yapmak oldu. Belediye binası altında münhal hazırda bulunan ancak aylak vaziyetteki fırının tamirat ve onarımını yaptıran Komutan Ünal, savmak fırınını faaliyete geçirdi. 3 yıldır yer ve civardaki köylerdeki vatandaşların savmak ihtiyacının karşılandığı fırında, günce sayı farkı 3 bin ekmek üretiliyor. Normal şartlarda 3 liralık 50 kuruştan satılan 200 gram aldatmak, Özükavak Belediyesi fırınında 3 liradan satışa sunuluyor. Fırında paketlemek üretiminin yanı sıra kıymalı pide üretimi dahi yapılıyor.

Vatandaşın aldatmak üretiminden duyduğu memnuniyeti tabir eden Özükavak Belediye Başkanı Oğuz Ünal, “Biz intihap beyannamemizde küçümseme vermiştik, vatandaşımıza bu hizmeti sunacağımızı. Göreve sağlık gelmez bile bu fırınımızı faaliyete geçirdik. Günlük yaklaşık 3 bin aldatmak çıkarıyoruz hem beldenin bütün ihtiyaçlarını karşıladığı kabilinden hem de belde köylere hizmet vermeye devam ediyoruz. Fakıdağı, Yavuhasan, Kadışehri kabilinden köy ve ilçelere oralara paketlemek dağıtımını yapıyoruz. rastgele sıkıntımız dahi olmadı. Şu anda pide çeşitlerimiz da mevcut gayet bile iyicene çalışıyor. Vatandaşımız dahi, çalışanımız dahi, işletmecimiz bile, belediyemiz birlikte bu hizmeti sunduğu üzere mutlu. Biz dahi kasabamız yerine gayet memnunuz gelişigüzel sıkıntımızda namevcut” dedi.

Ekmeğin ücretinin 3 teklik olduğunu birlikte belirten Komutan Ünal, “Ekmek fiyatı 2 liralık 50 kuruştu daha önce, maliyetler artınca ona bakarak biz da 3 teklik yaptık. Dışarda savmak fiyatları biliyorsunuz 3 lira 50 kuruş. Değme yerden kesin buranın aşağıda olması gerektiğini düşündük ona bakarak hareket ettik. Hem vatandaşın cebine seslenme ediyoruz hem birlikte vatandaşa ayrımsız ölçüde desek veriyoruz. Ekmeğimiz 200 gramdan fazla de gelebiliyor. Hani fiyatlar arttıkça gramajdan eksildi gibi benzeri matlup oluşmasın. Ilavesi var eksiği yok. Gramajımızda kemiksiz 200 gramın üstünde” şeklinde konuştu. – YOZGAT

Share: