Gümüşhanesporlu futbolcular farkındalık rekzetmek üzere organlarını bağışladı

– Gümüşhanesporlu futbolcular farkındalık bina etmek üzere organlarını bağışladı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’da 3-9 Kasım Örgen Bağışı Haftası kapsamında Gümüşhanesporlu futbolcular ve idare örgen bağışının önemine ilgi kabul etmek için organlarını bağışladı.

TFF 3.Lig, 3. grupta savaş eden Gümüşhane Sportif Operasyon A.Ş. futbolcuları ve yönetimi 3-9 Son Teşrin Örgen Bağışı Haftası etkinlikleri kapsamında organ bağışının önemine dikkat eksiltmek ve farkındalık bina etmek üzere uzuv bağışı dolay protokolü imzaladı.

Kulübün Içeri köyündeki tesislerinde gerçekleşen dolay protokol törenine İl Keyif Müdürlüğü Keyif Hizmetleri Başbuğ Yardımcısı Alptekin Giresunlu, Gümüşhane Devlet Hastanesi Uzuv ve Nesiç Bağışı Koordinatörü Bayram Öztürk, Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. Başkanı Ertürk Alan, yöneticiler ve futbolcular katıldı.

Aza bağışı noktasında toplumu bilinçlendirmek istediklerini anlatan İl Organ ve Nesiç Bağışı Koordinatörü Sevinç Öztürk, futbolun toplumun nazik bir bölümünü etkilediği üzere organ bağışına bu noktadan özen görmek istediklerini söyledi.

“Tığ ölebiliriz amma bizden sonrakilere apotr olmamız gerekiyor”

Hep vatandaşları uzuv bağışında bulunmaya çağırma eden Gümüşhanesporlu topçu Abdurrahman İlkyaz, “3-9 Kasım Örgen Bağışı Haftası amacıyla hep Gümüşhanespor kendisine örgen bağışı üzere protokol yaptık. Sportif direktörümüz ve başkanımız da bizlere apotr oldu. Örgen bağışının elden beyin ölümü gerçekleşmeden önce yapılabildiğini öğrendik. Biz ölebiliriz ama bizden sonrakilere apotr olmamız gerekiyor. Tığ duyarlı insanlar adına bazı şeyleri kaybedebiliriz ama insanlara imge olabiliriz. Eksantrik insanları ve bambaşka aileleri sevindirebiliriz herkesi uzuv bağışına çağırma ediyorum” dedi.

“Spor yaptıkları üzere sağlığa andıran bire bir alan”

Futbolun cemiyet üzerinde birleştirici tıpkısı gücü olduğunu ve bu nedenle organ bağışına özen sarmak üzere futbolcularla benzeri araya geldiklerini söyleyen Gümüşhane Oran Hastanesi Aza ve Doku Bağışı Koordinatörü Alay Öztürk, “Aza Bağışı Haftası kapsamında eksiksiz Türkiye’dahi çalışmalar yürütüyoruz. Biz bilinçli bir sosyete oluşturmaya çalışıyoruz, insanlara aza bağışı üzerine bilgiler isnat etmek amacıyla. İnsanların yüzlerini yeryüzü çokça çevirdikleri yönlere yönelik çalışmalarımızı sürdürüyoruz daima. Bugün burada Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. organlarını bağışladı birçok sporcuyla protokol imzaladık. Spor yaptıkları üzere sağlığa mail bir alan hem toplumla ilgilendiren meselelere çokça mail bire bir alan ve onları izlem fail taraftarlar ve kulüpler var insanlar üzerinde etkileri var, bilcümle bunları tıpkısı arada dermek üzere buradayız” diyerek konuştu.

Türkiye’nin örgen bağışında Avrupa’nın uğrunda olduğunu nâkil İl Afiyet Müdürlüğü Esenlik Hizmetleri Komutan Yardımcısı Alptekin Giresunlu Alptekin Giresunlu, “Bugün Gümüşhanespor tesislerimizde futbolcularımızla gelip, kendileriyle lansman yapıp farkındalık oluşturup tıpkı kısmıyla da inşallah uzuv bağışlarını aldık. Bildiğiniz kadar aza bağışı ülkemizde Avrupa ülkelerine bakarak az buçuk elan aşkın olsa dahi imdi canlıdan canlıya yapılmakta. İlimizde bu zamana kadar yapmış olduğumuz çalışmalarda 2300 civarında bağışçımız bulunmakta, önceki yıllarda da kanı ölümü gerçekleşen 4 kişiden ihsan alarak ülkemizin değişik yerlerinde ihtiyaç muntazır hastalarımıza naklettik” ifadelerini kullandı.

“Hakeza majör ayrımsız konuya duyarsız kalmamız benzer değildi”

Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. olarak toplumsal yük projelerine önem verdiklerini tamlayan Gümüşhane Sportif Faaliyetler A.Ş. Başkanı Ertürk Saha, “Aza Bağışı Haftası nedeniyle Afiyet İl Müdürlüğümüzün yapmış olduğu dilek neticesinde toplumsal sıklet projesi adına tığ de bu projede düşmek istedik. organ aktarımı hoşur çok cesim, kişilere hayat yöneltmek, kişilere etken olabilmek çok kocaman. Bize mevrut istek doğrultusunda takımımız dahi hakeza tıpkısı proje gerçekleştirmek istediğini söyledi. Oyuncularımız birlikte konuya ısıdam baktılar ve ayrımsız dolay tören düzeni imzaladık. Bu civar protokol çerçevesinde ara sıra arkadaşlarımız aza bağışı yapacaklarını belirttiler. Böyle oylumlu benzeri konuya duyarsız kalmamız olabilir değildi tığ da mızıka yerine tesislerimizi açtık, inşallah müfit olur toplumda birlikte aynı farkındalık meydana getirir. Zira spor kulüpleri izleme edilen yöre planda olan kurumlar bu nedenle farkındalık oluşturacağını düşünüyorum” dedi.

Share: