Gülşen 21 Ekim’de Yeğin Karşısına Çıkma

FAHRETTİN ÖZTÜRK

April ayında verdiği tıpkı konserde önder hatiplilerle ilişik sözleri nedeniyle tutuklanan ve itiraz konusunda aile hapsi adli kontrolüyle tahliye edilen artist Gülşen Çolakoğlu, 21 Ekim’de ilk defa hakim karşısına çıkacak. Gülşen’in karı hapsi şeklindeki adli kontrolü ise devam edecek.

İstanbul Ataşehir’de 30 April 2022 tarihinde verdiği bire bir konserde mortocu hatiplilere yönelik söylediği sözlere ait bire bir videonun dolaşıma sokulması konusunda tutuklanan ve 4 çağ cezaevinde mütezayit sanatkâr Gülşen Çolakoğlu üzerine “halkı amaç ve düşmanlığa aşikâre kımıldatma ve istihkar” suçlamasıyla 1 yıldan 3 yıla büyüklüğünde mapushane istemiyle hazırlanmıştı. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi’ne gönderilen iddianame akseptans edilmişti.

GÜLŞEN’İN SÜLALE HAPSİ DEVAM EDECEK. DURUŞMA GÜNÜ 21 EKİM

İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi bugün, önceki duruşmadan önce, duruşmaya kadar yapılacak hisse senedi ve işlemleri tespit etmek üzere tutulan yaraştırma zaptını hazırladı. Murafaa, ilk mahkeme 21 Teşrinievvel 2022 tarihini belirledi. Murafaa hakimi, ayrıca avukat Faaliyet Emre’nin ise müvekkili Gülşen Çolakoğlu’nun aile hapsinin kaldırılmasına ilgilendiren talebini reddederek, aile hapsi adli kontrolünün devamına değişmeyen verdi.

Share: