GSO Iz Komiteleri ve Divan Üyelikleri seçimi

Gaziantep Uran Odası’nda (GSO), Iz Komiteleri ve Sedir Üyelikleri seçimi başladı.

GSO hizmet binasında gerçekleştirilen seçimde, odanın 5 bin 500’e mümasil göz üyesi sandık başına gidiyor. Saat 09.00’birlikte başlayan seçimde sanayiciler, 35 meslek grubunda 189 Patika Komitesi üyesini ve 77 Sedir Üyesini seçecek.

Meclis Başkanı Adil Sani Konukoğlu ve Umumi Heyet Başkanı Adnan Ünverdi ile alay malay seçime katılan sanayicileri kasa başlarında mülakat eden GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, sonuçların Gaziantep ve ülkemize hoş olmasını diledi.

Gaziantep Uran Odası’nın 9. çevrim seçimi olduğunu anımsatan Konukoğlu, “Hep seçimlerde çekişmeler tamam ama Gaziantep Uran Odası’nda seçimler el birliği havasında geçer akçe. İnşallah bu seçimi dahi hakeza bitiririz. Hep arkadaşlara iyi ve hayır olsun diyorum. GSO’dahi kazanan veya kaybeden diye kimse yoktur. Uran Odası’nda sistem kazanır. Seçilecek olan arkadaşlara şimdiden yalabık olsun diyorum. Seçilen ihvan inşallah önümüzdeki bu 4 almanak görevlerinde Gaziantep sanayisine imdi bilgiler vererek, bundan sonra arkalama ederek sanayimizi henüz üst çıkaracaklar. Hepsine başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Huzurlu aynı ortamda centilmence seçimi yaptıklarını dile getiren GSO Meclis Başkanı Adaletli Sani Konukoğlu de, “Şehrimizin seçkin sanayicileri ile 9. aktarılma seçimimizi yapıyoruz. Arkadaşlarımız sunturlu bire bir şekilde oylarını kullandılar. Şimdiden kazanan arkadaşlarımıza aynalı iyi olsun diyorum. Bu işin kazananı kaybedeni asla yoktur. Zira tığ Sanayi Odası adına gelişigüzel akıntı ediyoruz. Bunun arz iyice örneği üstelik ülkemizde yalnızca Danışma Kurulu olan tıpkısı göz olmamızdır. Bizde aynı esbak mecliste görev yapmış olanlar Istişare Heyeti’nda görev alırlar. Bütün meclis toplantılarına katılarak burada tecrübelerini bakir gelen arkadaşlara aktarırlar. Bundan periferi de onlara haddinden fazla teşekkür ediyorum. Sonuçta herkesin amacı kendi sektörüne hizmet etmek. Bizler da Gaziantep sanayisine bakım ederek, Gaziantep’in ihracatının gelişmesine arkalamak için gayret göstermeye bitmeme edeceğiz. Sanayicilerimizin önünü açıp onların irade ve sıkıntılarını Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği gözetiminde yukarılara taşıyıp, direkt yetkililere ileterek olayları çözmeye çalışacağız. İnşallah bu dönüş hepimiz üzere kırnak tamam. Seçimin şehrimiz ve ülkemiz amacıyla tatlıca olmasını diliyorum” dedi.

Konukoğlu, GSO namına seçkin devir Gaziantep’in ve ülkemizin ilkin ekonomi tutmak amacıyla seçkin alanda daha ati seviyelere ulaşması için mücahede gösterdiklerini belirterek, “Bundan esbak dönemlerde nasıl istihdam, istihsal, dış satım ve envestisman konularında üstün gayretler göstererek tamamen öğün suret tıpkısı seziş ve garaz içerisinde çalıştıysak ayrımsız tatlılıkla eskimemiş çevrim birlikte yolumuza devam edeceğiz. Küresel ekonomideki zorluklara ve kazançlı sıkıntılara rağmen ihracatın önünü elan fazla açabilmek ve teknolojinin üretimle buluşmasına önderlik fail iller arasında bildirme yöre sıralarda tutmak amacıyla elimizden mevrut çabanın fazlasını harcama ediyoruz etmeye da devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

GSO umumi heyet Başkanı Adnan Ünverdi bile seçme dönemde olduğu kabil bu dönemde birlikte odamıza ve şehrimize uygun aynı şekilde oda organ seçimlerimizi gerçekleştiriyoruz diyerek, “Öncelikle zaman sanayicilerimizin bayramıdır. Allah’a şükürler olsun saraka havasında ayrımsız seçme yürütüyoruz. Bu dönemde gençlerimizin dolay plana çıkacağını söylemiştik. Gördüğünüz amacıyla gençlerimizin görev alması konusunda eksiksiz sanayicilerimizin ortak bire bir açılım bahis konusu. Ego huzurlarınızda cümle sanayicilerimize teşekkürname ediyorum. Demin büyüklerin tecrübesi, gençlerin dinamizmi ile bayrağı elan üst taşıyacağız. Türkiye’bile öncü aynı sanayi odasıyız, TOBB Akreditasyon denetimlerinde Türkiye 3’üncüsü olmuş aynı odayız. Bundan sonraki süreçte hedefimiz Acun Sanayi Odaları arasında düz ahzetmek. Bu hedefe yankılanmak amacıyla gençlerimizle, yeryüzü fazla kadın temsilinin olduğu delik yerine hisse senedi kadınlarımızla ve sanayicilerimizle umum birliğiyle çalışacağız” şeklinde konuştu.

“Fikir kullanan üyelerimize üzerlerine düşen fariza bilincini gereğince problemsiz ayrımsız şekilde hesabına getirdikleri üzere teşekkürname ediyorum” diyen Ünverdi, “Değiş ve dönüşüme bukanak uydurarak, yeniliklerin arkasından koşarak sanayicilerimize hizmeti sürdüreceğiz. Bundan ahir süreçte dahi eskimemiş projelerle hedeflerimize yankılanmak amacıyla çaba göstereceğiz. Kullanılmamış dönemde sedir ve komitelerde görev alacak arkadaşlara şimdiden başarılar diliyor, hane seçimimizin hayırlara şalter olmasını rica ediyorum” diyerek konuştu. – GAZİANTEP

Share: