Göz temsilcileri Samsun’un turizm potansiyelini masaya yatırdı

Samsun’dahi, Mutedil Karadeniz Turizm Paneli’nde kentin turizm potansiyeli ele alındı.

Mutedil Karadeniz Kalkınma Ajansı (OKA), Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD), Türkiye Yolculuk Acenteleri Birliği (TÜRSAB) ve Atakum Belediyesinin katkılarıyla kentteki bire bir otelde planlı panelde, gezi acenteleri ve büro temsilcileri tıpkı araya geldi.

Samsun Valisi Zülkif Görgüsüz, açılışta yaptığı konuşmada, kentte turizmin geliştirilmesi için heveskâr ayrımsız açılım gerektiğini, bu kapsamda Ilımlı Karadeniz Turizm Paneli’ni önemsediklerini söyledi.

Samsun ilkin görünmek amacıyla Sinop, Amasya, Tokat ve Ordu’ya turist eksiltmek üzere ne yapılması gerektiğinin planlanmasının önemine değinen Görgüsüz, “Neden Antalya’ya değil birlikte buraya gelsin? Bozukluk Bodrum’a değil üstelik buraya gelsin. Belki bunların üstünde durmamız geçişsiz.” dedi.

Görgüsüz, kentin birçok alanda turizm potansiyeline eş olduğuna dikkati çekerek, şunları kaydetti:

“Tığ çok şişman ayrımsız amaç kitleye hitap edebiliriz. Başka afiyet turizmi. Spor altyapımızın çokça bol olduğunu biliyoruz. Konaklama tesislerinde beş kemiksiz, dört ve üç yıldızlı otellerimiz çokça çok. Bittabi bir turiste hitap etmeliyizi düşünürken konaklama tesislerini de buna makul tasarım etmemiz gerekir.”

Samsun’un, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti özellikle tutmak üzere Bafra, Vezirköprü, Ayvacık ve Çarşamba ilçelerinde kavi çokça natürel güzelliği eş kamu bire bir turizm destinasyonu olduğunu rapor fail Dağlı, “Amacımız kütle turizmi olmamalı. Belki bundan dahi kaçmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Atakum Belediye Reisi Cemil Deveci üstelik Samsun’un iyice tıpkısı coğrafyada ve güzel tıpkı destinasyon üstünde olduğunu vurguladı.

Kentin yeteri kadar tanıtılamadığını dile getiren Sarban, bu yönde çalışmalar yapılması gerektiğini anlattı.

DOĞRU Fırka Samsun Saylav Yusuf Vuzuh Yılmaz, CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu dahi Samsun’un erbap olduğu turizm potansiyeline meni etti.

Panele konferansçı kendisine ANEX Volta Umumi Heyet Başkanı Neşet Koçkar, ALTİD Yönetim Kurulu Başkanı Burhanettin Sili, ETS Cevelan Yönetim Kurulu Komutan Yardımcısı Suat Özbek ile Mercan Turizm Umumi Heyet Başkanı Mehmet Mengü katıldı.

Panelistler, kentin turizm potansiyelinin canlandırılması, kente imdi seyyah eksiltmek üzere neler yapılması gerektiği üzerine fikirlerini paylaştı.Share: