Genişlik pimpirik yazlık hangi bölgede?

Taşınmazlar fiyatlarında üst yönlü trend bitmeme ediyor. Dünyada denk artış tıpkı miktar ivinti kesse de Türkiye’üstelik devam eden rica rakamları daim fevk itiyor. Son dönemde ise ağırlıklı adına yazlık bölgelerde bağımsız milletvekili evlere vahim istek geliyor. Peki Türkiye’dahi yer çakaralmaz ve fiyatlı yazlık fiyatları ne bölgelerde?

METRE DÖRDÜL FİYATI 15 BİN LİRADAN BAŞLIYOR

Çanakkale, Ayvacık ve Edremit körfezine akla yatkın olan bölgede vadi alan dubleks konutlarda, metrekare fiyatları 15 bin TL ile 20 bin TL ortada değişiyor. Edremit bölgesinde düzlük kayran dubleks konutlarda metrekare birim değerleri 20 bin TL ile 30 bin TL civarında. Ayvalık Bölgesinde ise, dubleks ve villa tipi konutlarda metrekare ünite değerleri 25 bin TL 40 bin TL olurken, ofis tipi konutlarda ise 15 bin TL ile 30 bin TL civarında değişiyor. Dikili bölgesinde saha düzlük dubleks konutlarda metrekare birim değerleri 20 bin TL ile 35 bin TL beyninde değişirken, ofis tipi konutlarda 15 bin TL ile 20 bin TL ortada değiştiği gözleniyor. İzmir Foça’dahi ise dubleks konutların metrekare vahit değerlerinin 25 bin TL-55 bin TL beyninde değişiyor.

GENIŞLIK FAZILETKÂR FİYAT NEREDE?

Pınar-Alaçatı bölgesinde ise dubleks konutların metrekare değerleri konutun niteliği ve konumuna kapalı namına 50 bin TL ile 150 bin TL civarında olurken, yıpranmamış yapılaşmaların yoğunlaştığı Reisdere bölgesinde ise metrekare ünite değerleri 40 bin TL ile 80 bin TL beyninde. Urla –Mordoğan aksında ise yer azlığı cihetiyle bakir konut üretimi maatteessüf çok beş altı olup, Kekliktepe civarında ki havuzlu sitelerde ünite fiyatlar 80 bin-120 bin TL, 20-30 yıllık dubleks konutların vahit fiyatları ise 40 bin TL olarak belirleme edebiliyoruz. Okumuş Kuşadası’nda dubleks konutlarda metrekare birim değerleri 35 bin TL ile 55 bin TL ortada, Didim bölgesinde ise 15 bin TL ile 30 bin TL ortada değişiyor.

Bodrum’da müfrit bölük üretimi mütekâsif olup, metrekare ünite değerleri 50 bin TL seviyesinden başlayıp, 130 bin TL ve üstüne çıkıyor. Dalaman bölgesinde metrekare fiyatı 10 bin TL ile 20 bin TL civarında iken, hele villa tipi konutlara olan talebin çok olduğu Fethiye bölgesinde 20 bin TL ile 40 bin TL.

Bayramda Pınar 1000 TL’den başlıyor!

 

Bodrum’üstelik 400 liraya hamburger

 

Bodrum’daki projesi üzere Mehmet Cengiz’e tepki mektubu

 

Share: