Gelin ve ailesi bıçaklı saldırıda yaralandı, saldırgan kayınço erkin bırakıldı

Batman’da eşi tarafından psikolojik hız gören ve boşanma aşamasındaki eşinin kardeşi marifetiyle bıçaklı saldırıya uğrayan Mizgin C., saldırganın başıboş bırakılmasına tepki gösterdi.

Boşanma aşamasındaki eşi İsmail Ü.’den psikolojik sürat gördüğü üzere hayatına serencam vermeye müteharrik 25 yaşındaki Mizgin C., hastaneden taburcu edildiği 30 Nisan’da saldırıya uğradı. Batman kent merkezinde Diyarbakır Caddesi Dört Kez Kavşağı’nda eşi ve kayınçosu eliyle bıçaklı saldırıya maruz küsurat, esen kolundan yaralanan Mizgin C.’nin annesi, babası ve amcaoğlu ise ölümcül darbeler aldı. O anlar güvenlik kameralarına yansıdı.

4 kişiyi bıçaklayan şahsın elini kolunu sallayarak dışarda dolaştığını söyleyen Mizgin C., “Yaşadığım bıçaklı hareketli öncesi eşimden 4 yıldır psikolojik güç görüyordum. Sonsuz hakaretlere maruz kaldım. Eşimle tartıştım umar alıp intihar ettim. 2 bölüm boyunca yoğun bakımda kaldım. Hastane çıkışı kayınçom babamı arayarak gel kızını hıyanet dedi. Ego başvurmak istemedim oğlumun yanına gitmek istiyorum dedim. Bana hakaretler etti ve cebren taksiye bindirdi ve ailemi arayıp Batman site merkezinde bulunan dört yola çağırıp ‘gelip kızınızı alın’ dedi. Ailem sunulan adrese geldi. Ama olayın büyüyeceğini, bıçaklanacaklarını bilmiyorlardı. Planlı bir şekilde eşimin kardeşi Maşallah Ü. orda kendini sakladı. Eşim ve babam tartışmaya başlıyor. Maşallah Ü., saklandığı yerden çıkıp aracısız babamı bıçaklıyor. Babama ikinci ayrımsız çarpış vurmaya çalışırken ego araya girdim bıçak darbelerine kul maruz kaldım. Kolumda 3 bıçak yarası var. Aldığım bıçak darbeleri asap damarlarımı kesti ve çıktı eskisi üzere kolumu kullanamayacağım. Maşallah Ü., 2 ay 5 devir mapushane yatıp hariç imdi. Elbette aynı âdemiyet 4 kişiyi bıçaklayan adamı 2 kamer hapisle cezalandırılıyor. Bu büyüklüğünde macerasız mı? Devletimizin adaletine güveniyorum. Devletimiz, gereken cezayı Maşallah Ü., İdris Ü. ve İsmail Ü.’ye vermesini istiyorum. Daha hangi büyüklüğünde kadınların hatır dökülecek, nereye kadar kadınları öldürecekler. Adalet yerini bulsun. Ego aynı anneyim ayrımsız annenin ayrımsız babanın evladıyım. 3 aydır evladımın hasreti ile yanıp tutuşuyorum. Adalet gâvur adamı azade bırakıyor. 4 kişiyi bıçaklayan adam elini kolu sallayarak dışarda dolaşıyor” dedi.

Mizgin C.’nin avukatı Mehmetşah Uğurlu ise “İddianame anlamsız amade değilken halen bire bir akıbet alınmazken delilerin yekpare toplanmamışken, hastanenin kati raporları daha çıkmamışken Maşallah Ü.’nün mahkemece erkin bırakılmasını esasta çokta uygun bulmuyoruz. Maşallah Ü.’nün boşaltma edilmemesinin elan akıllıca olduğunu düşünüyoruz. Bire Bir zamanda mahkemenin vermiş olduğu Maşallah Ü. ile ilişkin düşünülerek cerh suçunu kavisli olduğunu düşünüyoruz. Kesten yaralama suçu değil, “eş öldürmeye müteveccih teşebbüsten” yargılanmasını düşünüyoruz. Zira kullandığı bıçak 13 santim büyüklüğünde. 5 kişinin yaralanmasına sebep olduğu amacıyla bu adamın, eş öldürmeye teşebbüsten tutuklanma gerektiğini ve asla boşaltma edilmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Bu konuda vacip girişimlerimizi yaptık. Mizgin C.’nin avukatı yerine gerekse Batman İnsan Hakları Derneğinin ve gerekse baromuzun kadın haklarımızın yapmış olduğu çalışmalarla itiraz dilekçelerimizi sunduk. Maşallah Ü’nün tutuklanması için muktezi çalışmaları yapıyoruz. Dilekçelerimizi sıkça vermeye devam edeceğiz” diyerek konuştu. – BATMAN

Share: