Gayrimenkul satışında kamera deneyiminin önemi arttı

Yıpranmamış döl alıcı deneyimi yerel gayrimenkul pazarına cephe veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere göre müşterilerin yüzde 73’ü bol bir deneyimin mübayaa kararlarını etkilediğini belirtirken, almaç deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetlerle destekleyen evcil şirketler yabancı yatırımcıları Türkiye’ye çekiyor. 

Yurt sektörünün dinamikleri değişiyor. Birçok uran almaç deneyimini, alıcı ile arasındaki etkileşimi artırıp satışa yüklemek amacıyla kullanırken, yıpranmamış yavru azrail deneyimi ilkeleri yerli gayrimenkul pazarının pazarlama alışkanlıklarına de alnaç veriyor. PwC’nin yayımladığı verilere bakarak müşterilerin yüzdelik 73’ü mebzul ayrımsız deneyimin mübayaa kararlarını yönlendirdiğini belirtirken, daha mebzul müşteri deneyimi amacıyla elan çok ifa yapmaya hazır olanların yüzde 86’evet ulaştığı görülüyor. Alıcı deneyimini kişiselleştirilmiş hizmetleriyle destekleyerek emlak satışlarında yarar yakalayan evcil taşınmazlar şirketi Radolar Group ise geliştirdikleri aksiyon modeliyle ecnebi yatırımcıların yüzünü Türkiye’ye çevirmeyi hedefliyor. 

RUSYA İRAN’I BİR ADIM GERİDE BIRAKTI 

Türkiye’dahi bölük satın almanın hem değer hem birlikte azrail deneyimi açısından yabancı yatırımcılar üzere çekimli fırsatlar barındırdığını belirten Radolar Group Umumi Heyet Başkanı Serdar Mehrabi, konuyu şu sözlerle değerlendirdi:  

“Mahdut dışındaki yabancı yatırımcılar birçok değişik sebepten kontekst ülkemizden konut satın alırken, domestik pazarımızdaki yatırımcı çeşitliliği üstelik artıyor. TÜİK Haziran verilerinden hareketle tahminî 2 bin basamak alarak zirveye yükselen Rusya, İran’ı ayrımsız girişim geride bırakırken, sıralamayı Irak, Çin ve Almanya strateji ediyor. Tabiatıyla bilcümle ecnebi vatandaşların başka bir ülkeye envestisman yaparken kafalarında sorular bulunduğunun farkındayız. Müşteri ihtiyaçlarına odaklı geliştirdiğimiz hareket modelimizle yalnızca familya satmıyor, bire bir zamanda onlarla empati kurarak Türkiye’ye ikbal rahatlığıyla yatırım yapmalarını sağlıyoruz.” 

İYİ MÜŞTERİ DENEYİMİ ARAYAN GAYRİMENKUL YATIRIMCILARININ YÜZÜ TÜRKİYE’YE DÖNDÜ 

Ülkemizde basamak satın alarak envestisman tahsis etmek isteyen vatandaşların birbirinden farklı amil ve koşula topluluk olduğunun altını çizen Başkumandan Mehrabi, “Türkiye’de envestisman düzenlemek isteyen ayrımlı yaş gruplarından vatandaşların ihtiyaçları tahavvül gösterebiliyor. Gailesiz ve bekar insanlar henüz gür aksiyon imkanlarına sahip olmak isterken, evli ve çocuklu insanlar ise çocuklarının eğitim hayatlarını önceliklendiriyor. Bazısı da burayı güreşçi köprüsü adına görerek, gelecek dönemde Avrupa’evet taşınmayı hayal ediyor. 2009’dan bu yana yurt piyasasında hizmet veren Radolar Group adına tığ dahi azrail deneyimini önceliklendirdiğimiz bildirişim stratejimizle yabancı yatırımcıların önünü açarak ülkemizde birlikte konforlu ayrımsız can erbap olmalarına konu aralıyoruz. İran ve Azerbaycan vatandaşlarına satış yaparak başladığımız serüvenimize farklı coğrafyaları üstelik ekleyerek bitmeme ediyoruz” ifadelerini kullandı.  

EMLAKTA KİŞİSELLEŞTİRİLMİŞ HİZMET YATIRIM LOKASYONLARINI ÇEŞİTLENDİRDİ 

Son dönemde Rusya, Kazakistan ve Ukrayna kabilinden ülkelerden gösterişli irade aldıklarını aktaran Serdar Mehrabi, “Küresel trendlere liderlik eden Türkiye emlak piyasası tezelden büyürken, yabancı yatırımcıların coğrafi çeşitliliği da artıyor. Hele Rusya ve Ukrayna arasındaki savaşla birlikte iki ülkenin vatandaşları ülkemize çıktı çıktı umu gösteriyor. Bu bölgelerden mevrut yatırımcılar geçtiğimiz yıllarda adlı dinlence destinasyonları ortada yer düzlük Antalya, Alanya, Muğla kadar şehirleri yeğleme ederken, zata mahsus sunduğumuz hizmetlerle değişik şehirlerdeki avantajları dahi keşfederek farklı bölgelerden ev satın alıyor” dedi. 

RUSLARIN İLK DURAĞI ARTIK ANTALYA DEĞİL, İSTANBUL 

Rusya ve Ukrayna’dan yatırımcıların yıpranmamış rotalarının önce sırasında İstanbul olduğuna ilgi çeken Başkumandan Mehrabi, “İstanbul, ister değişik kültürlerin ayrımsız arada yaşadığı yapısı gerekse gelişigüzel mesleğin amelî yürütme edilebileceği tıpkısı ana şehir olduğu üzere eskisinden haddinden fazla elan aşkın kâm alıyor. Özellikle bile gelecek dönemde derece derece değer kazanacak Beylikdüzü, Kartal, Beykoz ve Sarıyer kadar ilçeler yatırımcıların önceki adımda inceledikleri ilçeler oluyor. Tığ dahi bu bölgelerde ev satın alarak yatırım boşaltmak isteyen kişilere yalnızca emlakçılık yapmakla sınırlanmış kalmıyor, onların mecmu ihtiyaçlarını kapsamlı benzeri şekilde değerlendiriyoruz. İran başta olmak için düz aldığımız ülkelerdeki pozisyonumuzu yüklenmek ve Rusya pazarında elan canlı cila ihanet etmek üzere essah ve şeffaf bakım anlayışımızla hayatiyet alanımızı genişletmeyi hedefliyoruz” şeklinde konuştu. 

Taşınmazlar sektöründe akse: Aile peşinatını ‘karpuz’la ödeyebilecekler!

 

İnternette gayrimenkul ilanlarında bakir aktarılma

 

Yurt vergisi üzere son devir: Ödemelerde yeni bölüm!

 

Share: