Fransızlar tatil amacıyla komşularının havuzunu yeğleme ediyor

FINANSGUNDEM.COM – DIŞ ISTIHBARAT SERVİSİ

Avrupa’yı kavuran sıcaklar ve alevlenen para şişkinliği Fransızları eskimemiş yöntemler bulmaya itiyor. BFM Business’tan Thomas Leroy’un haberine göre, euroda yaşanan ayar kaybıyla tatil için ülkelerini terk edemeyen Fransızlar, soluğu komşularının havuzlarında alıyor.

Finansgundem.com’un derlediği bilgilere göre, tatile gidecek büyüklüğünde bahtlı olmayan Fransızlar, komşularının havuzunda serinliyor. Gün Ortası saatleri üzere komşularının havuzunu kiralayıp serinleyerek dinlence ihtiyacını çalmak, Fransa’bile az daha korkulu aynı sektöre dönüşmek amacıyla.

Aş Damı ve bahçe dahi karışma

Aktarılma ortasında eğlence merkezlerinde ya de uray havuzlarında olmaktansa komşularının havuzlarını kiralamayı yeğleme eden Fransızlar aldıkları karardan az çok kıvançlı. Sadece onlar dahi değil. Cümle Fransa geneline yayılan bu yöntem, havuzlu sülale sahiplerinin da hoşuna gidiyor. Anlaşılan platformlar aracılığıyla ve kiralama yöntemiyle anlaşan kişiler lüp vakit kaybetmeden havuzundan değil mutfağından ve bahçesinden dahi yararlanabiliyor. Avrupa hangi devir sıcaklardan kavrulsa talebin arttığı havuzlu sitelere hele swimmy.fr ve jardins-privés.com üzerinden ulaşılabiliyor. Havuzlu evlerin bazıları, bu siteler vasıtasıyla binlerce teklif alabiliyor.

Saati 75 euro

Temenni ve arzın istenen düzeyde olması bu yöntemin adeta bire bir sektöre dönüşmesine neden ergin. Saati averaj 75 euroya kiralanan havuzlu sitelerin başarısı yadsınamaz derecede faziletkâr. Fransızlar, belediyelerin yüzme havuzlarına gitmektense havuzlu siteleri kiralamayı henüz mantıklı buluyor. Fransızlar hele bu sene gibi şartların dağ olduğu dönemlerde tatile gidemediklerini ve bu yolu seçtiklerini belirtiyor.

Bu kapsam havuzlu eş sahipleri amacıyla üstelik eşsiz benzeri vesile anlamına geliyor. Belirledikleri fiyata merbut yerine, havuzlu kent sahipleri, vergiye uymak gibi yaz aylarında biraz bin euro kar edebiliyor. Fransız yasalarına bakarak havuz kiralamak amacıyla tıpkı yetkilendirme gerekmiyor. Fakat havuz gömülüyse, alarm ve koruyucu bariyer kadar güvenlik standartlarına uyulması şart koşuluyor.

Avrupa’dahi al alarm!

 

Avrupa amacıyla şişkinlik tahmini yükseldi

 

Rusların tatil gözdesi tekrar Türkiye

 

Share: