FRANSIZ KADIN HAYALİNE, DOÇ. DR. HÜSEYİN BALIKCI’YLA KAVUŞTU

Fransa’dan Antalya’ya küçüklüğünden beri görüntü ettiği büyüklenme yapısı için mevrut Morgane üstelik Zotti (30), ülkesindeki başarısız ameliyatın ardından soluğu Türkiye’dahi aldı. Burnuyla ilgili hem işlevsel hem biçimsel anlamda teessürat aktif Morgane da Zotti, şifayı Türk hekim Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı’nın elinden bularak ülkesine döndü.

Küçük yaşlarından beri burnuyla ilgilendiren hem solunum hem da şekilsel rahatsızlıklar yaşadığını bu nedenle bile faaliyetler olma gereksinimi duyduğunu belirten Morgane bile Zotti, ‘İlk ameliyatımı ülkemde tevessül etmek istedim. Ancak akıbet ne yazık ki tatmin edici olmadı. Benim üzere problemler bitmeme etti. Ameliyatımın üzerinden 1 yıl geçmesine rağmen tıpkı durumla karşı karşıyaydım. Bu nedenle revizyon ameliyatı olmam gerekti. Yaptığım ayrıntılı aramalar sonucunda, içtimai iletişim araçları üzerinden Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı’yı buldum” dedi.

‘İÇİMDEKİ ‘BU BENİM DOKTORUM’ SESİNE KULAK VERDİM”

Yaptığı araştırı ve karşılaştırmalarla Doç. Dr. Balıkcı’ya işler olma kararı veren Fransız marazlı, ‘Hüseyin Hoca’yla ait araştırı yaparken içimden güzeşte ‘Bu benim doktorum’ sesine kulak verdim. yüz yüze birlikte karşılaşınca ne büyüklüğünde akilane değişmeyen verdiğimi anladım. Çok korkuyordum. Doktorum, işler öncesi bana haddinden fazla yoğun verdi ve ekibiyle üstelik çokça rahatladım. Sabah-akşam ezanı mesajlaştık. Doktorumun çokça bol ayrımsız doktor olduğuna inanıyorum. Işler esnasında gelişigüzel şeyi kendisine bıraktığım ve onun yönlendirmelerine göre burnum yapıldığı üzere çokça memnunum” dedi.

‘İYİLEŞME SÜRECİ 2 YILDA TAMAMLANMAKTA”

Sayrı elan geçmiş operasyon olduysa ve sonuç muvaffakiyetsiz olmuşsa; esasen yapılan ameliyatlara revizyon ameliyatı adı verildiğini belirten Kulak, Büyüklenme ve Geçit Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı, ‘Revizyon ameliyatları 2, 3, 4, üste 5’inci el yapılabilmektedir. Hastanın elan önceleri geçirdiği operasyonların sonucunun liyakatsiz olması bir nice sebebe mecbur cins. Cerrahi hatalar birlikte bunlardan biridir. Konulan kıkırdaklar, enfeksiyona maruz şekil zamanla eriyebilir. Ant içerisinde tutkun travmaya maruz kalabilir. İyileşme süreci 2 yılda tamamlanmaktadır” diye niteleyerek konuştu.

KADAVRADAN KIKIRDAK ALINARAK YENİ BİR İSKELET OLUŞTURULUYOR

Revizyon ameliyatlarında koku alma organı içerisindeki semptum kıkırdağının yeterli olmadığı durumlarda hastanın kulak ya de kaburgasından kakırdak alındığını ifade fail Doç. Dr. Hüseyin Balıkcı, alınan bu kıkırdakla yeni tıpkısı kadit oluşturduklarını söyledi. Doç. Dr. Balıkcı, ‘Hastalanmış şayet vücudundan kıkırdak alınmasını istemiyorsa, o zaman kadavralardan elde edilmiş kıkırdakları kullanmaktayız. Revizyon ameliyatlarında düz adına hastaların beklentileri yükselmektedir. Fakat hamur şu ki revizyon ameliyatı primer ameliyata bakarak çok daha edisyon ve muvaffakiyet oranı düşüktür” dedi.

RİSKLİ OLDUĞU KADAR DİKKAT GEREKTİREN AMELİYATLAR

Yapılan revizyon ameliyatlarında hekimlerin karşılaştığı nekroz komplikasyonu hakkında de konuşan Doç. Dr. Balıkcı, ‘3, 4, başkaca 5’inci sefer ameliyat olan hastalarda hekimler, nekroz komplikasyonuyla yüz yüze kalabilmektedir. Bu yüzden revizyon ameliyatlarında cerrahın çok deneyimli ve kurnaz davranması gerekir. Nekroz, cildin ölmesi ve sonucun tamamen felakete dönüşmesidir. Bu yüzden revizyon ameliyatları riskli olduğu kadar ilgi gerektiren ameliyatlardır. Hastanın beklentileri gerçekçi olduğu sürece temas burunda aynı hacim mebzul yönde salah sağlanabilir” ifadelerini kullandı.

‘SORUNU VAR GİBİ HASIL BİR KOKU ALMA ORGANI, 1. YILIN SONUNDA AKLI BAŞINDA OLABİLİR”

Revizyon ameliyatlarına değişmeyen isnat etmek için önce ameliyattan bilahare 1 almanak sürecin geçmesinin ülküsel olduğunun altını çizen Doç. Dr. Balıkcı, şöyle bitmeme etti:

‘1 yılda, burnun iyileşme süreci bitmeme edecektir. temas sorunu var kabil görünen bire bir koku alma organı, 1’inci yılın böylecene ağız ağıza kusursuz bir buruna dönüşebilir. Revizyon ameliyatı için doktor ve pestil kolektif değişmeyen vermelidir. Burun içerisine konulan kıkırdaklar eriyebilir ve bundan dolayı revizyon ameliyatı gerekebilir. Enfeksiyon ve titreme de buna sebebiyet verebilir. Revizyon ameliyatları hem zordur hem de birikim gerektirir. Başarı oranları ise primer ameliyata göre haddinden fazla elan düşüktür.”Share: