Fırat Gül: “Beklenen, özlenen Kocaelispor sahada olacak”

Kocaelispor Beceri Direktörü Fırat Gül, “Beklenen, özlenen Kocaelispor sahada olacak” dedi.

TFF 2. Yığın ekibi Kocaelispor, hafta sonu oynayacağı Kırklarelispor maçına hazırlanıyor. İl dışındaki dinlenme kampı programlarını bütünler yeşil-siyahlılar, mazi itibariyle Kocaeli’da çalışmalarını sürdürüyor. Ustalık Yönetmen Fırat Gül, sabah Körfez Brunga Tesisleri’nde matbuat mensuplarıyla benzeri araya geldi. Sportif Direktör Bayram Ağızcıl ve Basın Sözcüsü Tuncay Arıcan da toplantıda kayran aldı. Bağımsız Milletvekili hedeflerinin bökelik olduğunu ifade eden Fırat Gül, “Bu mevsim hedefimiz bökelik. Bu kasıt doğrultusunda hareket edeceğiz. Geçen sezondan küsurat futbolculardan tıpkı cetvel yaptık. Kalanların peşi sıra aktarma politikası gerçekleştirdik. Bu siyasa, kadromuzun önümüzdeki sezon yüzdelik 70 ile bitmeme ika yönündedir” dedi.

“Haddinden Fazla çaplı gençlere sahibiz”

Bu mevsim altyapıdan dayanabilen çokça oyuncuyu A takıma montaj ettiklerini anlatım eden Beceri Direktör Gül, “Altyapımızda çok kıymetli oyuncular var. Mevsim başından 1 hafta ilk tesiste gençlerimizi topladık. Çoğunu tanıyordum. Elimizde 9 potansiyelli futbolcu var. İçlerinden Süper Tomar’da oynayacaklar da var. İnanıyorum ki bu gençlerimiz ince yıllar Kocaelispor’a hizmet edecektir. Transferde ne büyüklüğünde hassassak altyapıdan aldığımız futbolcularla ait üstelik hassas davrandık. Kızılcahamam’birlikte maç içinde çalmak amacıyla Adıyaman maçında yemeden içmeden gençlerimizi temizlemek istedik. Bereketli bir maç oldu. Skordan feyiz oyuncuların performansları önemliydi. Bu maçın ardından 10 gencimizi kadromuza kattık. Kızılcahamam’de çaba yükselttik ve bu süreçte takım birlikteliği, uyumunu sağladık. Bu harmoni üstelik sahaya yansıdı. Takım namına kimlik değiştiriyoruz. Bolu’birlikte hangi yapılmasını istediysek futbolcular de buna riayet gösterdi. Takımdan çok umutluyum. Taraftarımızdan destek istiyoruz. 2 ya üstelik 3 maç Derince’birlikte oynayacağız. Ardından stadımıza geçeceğiz” diye konuştu.

“87 yaşıma üstelik gelsem o günü unutamam”

Set düştükleri günü hiç unutamayacağına ve çok üzüldüğüne değinen Gül, “Henüz önceki matbuat toplantısında ne büyüklüğünde üzüldüğümü rapor ettim. 37 yaşımdayım 87 yaşıma de gelsem o günü unutamam. Ben 1.6 benek averaj yakaladım ve elimden mevrut seçme şeyi yaptım. Düştüğümüz yerden kalkmasını biliriz. Derince’dahi avutmak dezavantaj. Mazeret değil, şartlar hangi olursa olsun yer gür oyunu sahaya yansıtmaya çalışacağız. Kadromuz şu anda tam. İzleyenlere sağlık veren benzeri topluluk olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.

“Klasman sağlam geçecek”

Ligin güçlü geçeceğini fakat yeterli oyuncu kadrosuna erbap olduklarını belirten Fırat Gül, “Aktör sayımız yeterli. Kaleciler hariç 27 kişiyiz. Ekip ve ferdî anlamda ideal bir nicelik. Aramızda 2004-2005 tevellütlü futbolcularımız da var. Elimizden geldiği kadar gençlerimize dahi baht vermek istiyoruz. Rakiplerin çokları bize defans yapacak. Geçen zaman şampiyon olan takımlara baktım, Manisa’nın domine ettiği sezonda 9 maç 1-1 bitti. Elhasıl yığın mütehammil geçecek” dedi.

“Külfet bana ilgilendiren”

Ekip düşülen sezonda kırılma maçının Erzurumspor ile oynanan maç olduğuna değinen Gül, “Sabık zaman kırılma noktamız Erzurum maçıydı. Elimizdeki oyuncu grubu çok kısıtlıydı. Oradaki bozgun özgüvenimizi düşürdü. Bu maçta 1 fakül haddinden fazla önemliydi. Bu mevsim böyle kaçınan. Kocaelispor taraftarının özlediği baziçe sahada olacak. Bu takımın başarısızlığında ise tüm sıklet bana ilgili olacak” ifadelerini kullandı. – KOCAELİShare: