Faaliyet şirketlerinden düzenlenen ara ‘yatırım ve bakım’ söylemek açıklaması

BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, tüketicileri ‘düzenlenen göz nedir, sebep yapılır?’ konularında bilgilendirmek amacıyla ortak tıpkı izah yaptı. Açıklamada, lağım döşemi ıslah, tesislerin yenilenmesi ve envestisman çalışmalarının sakır sakır bitmeme ettiği anlatım edilerek, “Bu tam çalışmaların birey ve mülk güvenliğini zılgıt etmemesi adına lazım adına düzenlenen kesintiler gündeme gelebilmekte. Planlı icraat sırasında tüketicilerimizin kıygınlık yaşamaması için 48 saat önceleri kamuoyuna mukteza bilgilendirmeler yapılmakta” denildi.

Boğaziçi Neşelilik Tevzi A.Ş. (BEDAŞ) İstanbul Avrupa Yakası’nda, Akdeniz Hareketlilik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) Antalya, Burdur ve Isparta’da, Çamlıbel Hareketlilik Tevzi A.Ş. (ÇEDAŞ) birlikte Sivas, Tokat ve Yozgat’ta toplam 8,7 milyonu aşan kullanıcıya selis ve birinci sınıf ruh tevzi hizmeti sunmak üzere 7 dönme 24 saat fariza başında.

TÜKETİCİ 48 SAAT BAŞLANGIÇTA BİLGİLENDİRİLİYOR

Bölgelerindeki bakir yerleşim yerlerine enerji kabartmak, kalan mektepli yanıt vermek, kâin altyapıyı yükseltmek amacıyla envestisman, hizmet ve tamir çalışmalarını sürdüren BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ, bu sırada aksiyon güvenliği kuralları ve kâin mevzuatlar çerçevesinde can ve mülk güvenliğini seçmek üzere belli tıpkısı program dahilinde planlı kesintilere gidiyor. Tüketicilerin bu kesintilerden minimum seviyede etkilenmesi hedefiyle tevzi şirketleri, planlı kesintilerin duyurusunu 48 saat öncesinden internet siteleri ve değişik bildirişim kanalları üzerinden yapmaktadır.

Bir bölgede “yatırım ve bakım” yapıldığı anlamına gelen planlı kesintiler ile ilgilendiren tüketiciyi bilgilendirmenin önemi değme geçen periyot artarken BEDAŞ, AEDAŞ ve ÇEDAŞ’tan konuyla ilişik ortak tıpkısı izah geldi. “Planlı ara nedir, sebep yapılır, ayrıksı kesintilerden farkı nedir” sorularına cevap veren açıklamada şu noktalara ilgi çekildi:

“Arıza halleri dışında, canlılık dağıtım şebekesinde yapılması planlanan envestisman, hizmet-tamir çalışmaları ve yıpranmamış abonelik bağlantılarında enerjinin kesilmesi gerekiyorsa, başlangıçta halkoyu bilgilendirilerek ‘planlı boşluk’ yapılır.

“Yetki ve görev alanlarımız dahilinde bulunan dağıtım bölgelerinde, erke arzının emniyetli, selis ve birinci sınıf yerine yapılabilmesi üzere kanalizasyon ve kapasite artırımına müteveccih sistem ıslah, tesislerin yenilenmesi ve yatırım çalışmalarını aralıksız ve eğlenceli adına sürdürmekteyiz. Erke arzının sakıncasız, selis ve kaliteli adına yapılabilmesi, bu tam çalışmaların ekiplerin ve vatandaşların birey ve servet güvenliğine uymazlık vermeyecek şekilde gerçekleştirilmesi üzere “düzenlenen kesintiler” mukteza namına gündeme gelmektedir.

“Bu süreçte tüketicilerimizin mağduriyet yaşamaması arz temel misyon ve prensiplerimiz ortada vadi alıyor. Bu nedenle faaliyet kesintisi gerektiren çalışmalarımızı, tevzi şebekesindeki kullanıcılara etkisinin asgari düzeyde kalacağı saatlerde gerçekleştiriyoruz.

“Kent merkezlerinde; dönüştürücü ve dağıtım merkezi bakımlarının türlü olduğunca şeb saatlerinde yapılırken, pahal yüklülük ve ılımlı gerginlik boş hatlardaki hizmet çalışmaları, teknik kısıtlar ve iş güvenliği zımnında ruz saatlerinde gerçekleştirilmek üzere planlanıyor.”

Share: