ETSO’da “2023-2026 Dönemi Mühim Cazibe” çalışmaları

Erzurum Ticaret ve Uran Odası’nda (ETSO), “2023-2026 Dönemi Mühim Plan” çalışmaları devam ediyor.

ETSO’dan yapılan açıklamaya göre, ETSO Yönetim Kurulu yoluyla oluşturulan Önemli Traksiyon Komisyonu, Umumi Heyet Başbuğ Yardımcısı Serhat Kılıç başkanlığında “2023-2026 ETSO Stratejik Planı” hazırlayarak izlenecek kat haritasını belirledi.

Komisyon elan sonraları iç ve aut paydaşlarla iki ayrı derinti düzenleyerek, ETSO’nun 4 yıllık dönemde yürüteceği çalışmalar ve odaklanacağı konularla ilişkin hissedar kurumlarla istişarelerde bulundu, kuruntu ve önerilerini aldı.

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, kullanılmamış aktarılma stratejisinin belirleneceği çalışmayla ilgili, Erzurum’un sosyoekonomik, ticari ve kazançlı gelişigüzel meselesinde baskı bilinciyle akım ettiklerini belirtti.

ETSO’nun 4 sene boyunca yapacağı çalışmaları tıpkısı plan ve erek doğrultusunda yürütebilmelerine imkan sağlayacak, “2023-2026 ETSO Stratejik Plan” çalışmalarının kırnak olması temennisinde bulunan Özakalın, şunları kaydetti:

“2023-2026 yıllarını havi bu periyot içerisinde hem odamızın hem üyelerimizin hem de ilimizin ticari, kazançlı ve sosyokültürel alanlarda çalışmalarımızı ne takip ve hedefler çerçevesinde yapacağımızı bire bir nöbet haritası ile ortaya koymaya çalışıyoruz. Saltuklu başkenti Erzurum’un Konuşu İşbirliği Teşkilatı (EİT) yoluyla 2025 Turizm Başkenti seçilmesiyle basiret çalışmalarına karışmak ve iklim krizinin etkilerini en uzuv indirmeyi amaçlayan SU Yeşil Mutabakatı’na üyelerimizi hazırlamak koyulmak üzere 5 esas ciddi erek çerçevesinde erek ve faaliyetlerimizi belirledik.”

Share: