Esrar operasyonlarında yakalanan zanlılardan 6’sı tutuklandı

Erzincan’da gerçekleştirilen 3 ayrı mızrap operasyonunda gözaltına alınan 8 şüpheliden 6’sı tutuklandı.

İl Inanma Müdürlüğü Uyuşturucu Suçlarla Uğraş Şubesi ekipleri, kentte metal yön kullanan ve ticaretini yapanları çakmak amacıyla emek başlattı.

Ekipler, öncü ve dümdar oldukları değerlendirilen iki uzlaştırıcı takibe alarak yaşanan kovalamacanın arkası sıra durdurdu.

Her iki araçta narkotik köpek “Asena” ile yapılan aramada 17 kilo 400 gram skunk ile 4 kilogram 313 gram kubar kötü maddesi ele geçirildi.

Ekipler, berbat S.D. M.A. D.B. ile Afganistan uyruklu oldukları öğrenilen H.M ve M.A’yı gözaltına aldı.

Emniyetteki işlemlerin arkası sıra adli mercilere gönderme edilen S.D. M.A. ve D.B çıkarıldıkları gümrük kolcusu sulh ukubet hakimliğince tutuklandı. Afganistan uyruklu H.M ve M.A’ ise savcılıkça azade bırakıldı.

Ekipler, gerçekleştirilen ikinci operasyonda ise kente metal özellik getirecekleri değerlendiren dalavereli A.T. ve R.U’yu takibe aldı. Şüpheliler Erzincan Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde yakalandı.

Şüphelilerin üzerlerinde yapılan aramada 1344 metal nitelikli hap ele geçirdi. Emniyetteki işlemlerin arkası sıra adliyeye sevk edilen A.T. ve R.U çıkarıldıkları hazar ukubet hakimliğince tutuklandı.

Kentteki aynı eksantrik operasyonda ise Narkotik Suçlarla Savaşım Büro Müdürlüğü ve İstihbarat Bölüm Müdürlüğünün gerçekleştirdiği koordineli himmet kapsamında Üzümlü Polis Güçleri Uygulama Noktası’nda durdurulan araçta yapılan aramada, Y.K’nin üstünde 25,98 gram

metamfetamin eroin maddesi ele geçirildi.

Polis Güçleri ekiplerince gözaltına alınan Y.K, emniyetteki işlemlerin peşi sıra çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Share: