Esmer yollarında durum

Esmer yollarının yapım, bakım ve tamirat çalışmaları sürdürülen kesimlerinde kırıcı gidilmesi, trafik bel ve işaretçilerine uyulması gerekiyor.

Karayolları Genel Müdürlüğünün sefer durumu bültenine bakarak, Rum Otoyolu’nun Gölyaka- Düzce kavşakları 4-6. kilometrelerinde üstyapı onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle otoyolun İstanbul istikameti trafiğe kapatılarak, ulaşım diğer istikametten iki yönlü sağlanıyor.

TEMA Otoyolu’nun Trap-Gümüşova kavşaklarındaki üstyapı yenileme çalışmaları zımnında 21.00-07.00 saatlerinde seçkin iki taraf kesimler halinde trafiğe kapatılarak, ulaşıma değişik istikametlerden iki taraflı cevaz verilecek.

Ankara-Pozantı Otoyolu’nun Pozantı Yıldız-Pozantı Güney kavşakları 4-6. kilometrelerindeki Çakıt-8 viyadüğünde genleşme derzlerinin hizmet ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu sebeple otoyolun Ankara istikameti trafiğe kapatılarak, muvasala kontrollü gerçekleştiriliyor.

Ankara- Niğde Otoyolu Kırşehir angajman yolunun 1-2. kilometrelerindeki imal çalışması dolayısıyla ulaşım mukassem yolun bire bir bölümünden iki taraflı bitmeme ediyor.

Gümüşova-Düzce- Bolu yolunun 20-22. kilometrelerinde üstyapı tamir çalışmaları zımnında İstanbul-Düzce istikameti trafiğe kapatılarak, erişim farklı istikametten iki taraflı sürdürülüyor.

Beyşehir-Seydişehir yolunun 9-13 ve 22-31. kilometrelerindeki imal çalışmaları cihetiyle erişim bölünmüş yolun tıpkısı bölümünden iki taraflı gerçekleştiriliyor.

Sakarya- Bilecik yolunun 47-51. kilometrelerinde üstyapı bakım ve onarım çalışmaları yapılıyor. Bu nedenle ulaşıma Sakarya istikametinden iki yönlü izin veriliyor.

Kastamonu-Ilgaz- Çankırı yolunun 71. kilometresindeki Ilgaz 15 Orak Ayı İstiklal Tüneli’nin hizmet, onarım ve saffet çalışmaları nedeniyle saat 18.00’e büyüklüğünde Kastamonu-Çankırı istikametindeki iyi tüpte erişim tek şeritten sağlanacak.

Hopa-Borçka- Artvin yolunun 47-65. kilometrelerindeki 10 tünelde yapılacak cıvıltı-elektronik sistemi hizmet ve onarım çalışması sebebiyle 16 Eylül’e kadar 08.00-17.00 saatlerinde ulaşıma biricik şeritten kontrollü izin verilecek.

Fethiye- Söğüt yolunun 0-9. kilometrelerindeki sathi şümul çalışmaları nedeniyle sürücülerin gidiş geliş işaret ve işaretçilerine ilgi etmeleri gerekiyor.

Share: