Eskişehir haberleri! Eskişehir’de 1 milyon lira kablo araklayıcı 6 nahoş yakalandı

ESKİŞEHİR’de tarih enerji sistemlerinden piyasa değeri 1 milyon teklik olan 91 bin metre enerji nakil kablosu çaldığı tayin edilen 6 gönül, bitirmiş vasıtasıyla yakalandı.

Sivrihisar, Tepebaşı, Çifteler ve Odunpazarı ilçelerindeki çağ enerji sistemlerinden 7 misil hırsızlık yapıldı. İl Bitirmiş Komutanlığı ekiplerinin yaptığı incelemede etraf değeri yaklaşık 1 milyon liralık olan 91 bin metre enerji nakil kablosunun çalındığı belirlendi. 6 dirilik olduğu belirleme edilen şüphelilerin arakçılık olaylarında 3 farklı yapmacıklı plakalı makine kullandığı saptandı.

JASAT dedektiflerince otomobilleri takibe alınan şüpheliler, Eskişehir- Ankara kişmiri amacında durdurularak gözaltına makbuz. Şüphelilerin araçlarında ve evlerinde yapılan aramalarda 2 ruhsatsız av tüfeği, tabanca, kablo kesme makası ile 40 gram yaman ele geçirildi.Tepebaşı İlçe Jandarma Komutanlığı’nda ifadeleri alınan 6 nahoş, irsal edildikleri adliyede çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol gibi serbest bırakıldı.

Şüphelilerin tıpkısı yöntemlerle Bilecik’te 3, Kütahya’da 2 ve Manisa’birlikte de 1 devir enerji sisteminden arakçılık yaptığı tespit edildi.

Share: