Eş ve Sosyal Hizmetler Bakanı Acılı, Elazığ’da ziyaretlerde bulundu

Eş ve Içtimai Hizmetler Bakanı Su Izdıraplı, Elazığ’üstelik ziyaretler gerçekleştirdi.

Kentteki temasları kapsamında SELIM Fırka İl Başkanlığını konuşma eden Üzüntülü, parti teşkilatı ile basına merbut gerçekleştirilen toplantıya katıldı.

Ardından tarihi Harput Mahallesi’ne geçen Üzüntülü, burada karı kooperatifleri eliyle açılan sergideki ürünleri inceleyerek hikmet aldı.

Yanık, burada yaptığı konuşmada, kentteki kurumların yaptığı hizmetleri ve çalışmaları yerinde kullanmak üzere türlü ziyaretlerde bulunduklarını belirtti.

Kentin ihtiyaçlarıyla müntesip dahi değerlendirmelerde bulunduklarını aktaran Üzüntülü, “Elazığ bizim amacıyla heybetli, tarihi ve kültürüyle Selçuklu’dan bu yana Küçük Asya’ya önceki girdiğimiz başlık, Malazgirt’ten bilahare Türklerin önceki yerleştikleri iskân yerlerinden birisidir. Buradaki mirasımız Harput, çivi başına elhak kültürel benzeri bırakıt. Nedeniyle insanı, tarihi ve kültürüyle dokusuyla Elazığ, Anadolu coğrafyasının ve kültürünün çok mefret merkezlerinden birisi. Elazığ evvelce terörle mücadelenin sunu dokunaklı zamanlarında teröre derbent vermemiş illerimizden birisi ve terörle mücadelede arz civar safta koşmuş insanların memleketi.” diye konuştu.

Bu bakımdan Elazığ’ın gönüllerinde haddinden fazla hususi ve ayrık bir yeri olduğunu anlatım fail Üzüntülü, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Önümüzdeki süreçte da inşallah Bakanlık adına çalışmalarımızı Elazığ’ımızda, Elazığlı hemşerilerimize artırarak devam ettireceğiz. Önümüzdeki süreçte çokça hızlıca Elazığ’ımızın makul ihtiyaç noktalarına 3 skor ev bindi merkezini Vekâlet olarak kuracağız. Bunu üstelik sizin vasıtanızla buradan duyurmuş olalım. Yine diğer hizmetlerimizi de inşallah bildirme domuzuna bir biçimde Elazığlı hemşehrilerimizin istifadesine sunmaya bitmeme edeceğiz. Programımız serencam basamak yoğun mahmul ve haddinden fazla artağan geçti ve geçiyor. Buradan çocuk evlerimizi musahabe edeceğiz, çocuklarımızla buluşacağız. İnşallah hizmetlerimizi durumunda müşahede ve değerlendirmeye, valimizle, belediye başkanımızla ve yereldeki arkadaşlarımızla beraber izlemeye devam edeceğiz.”Share: