Erzurum’da fars oyunu “Gıcırı Bükme Doktor” yeniden seyirciyle buluştu

Erzurum’da Büyükşehir Belediyesi Site Tiyatrosu ekibince sahnelenen güldürü oyunu “Gıcırı Bükme Otacı”, yeniden sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu vasıtasıyla İbrahim Erkal Dadaş Ekin ve Görüşme Merkezinde 3. sezonda sahnelenen, Ahmet Vefik Paşa’nın kaleme aldığı ve bugüne uyarlanan güldürü oyunu “Yersiz Hekim”i, Emrah Çılgı yönetti.

Gonca Çılgı, Kutsal Cebbar, Fatmanur Çavaş, Ayşenur Bayraktaroğulları, Ahmet Nehri, Fatih Kılıç ve Melek Sarıkaya’nın lüks aldığı oyunun ustalık ekibinde ise Yusuf Kürşat Fellah, Rahmi Çubukçu, Yavuz Sürmeli, Mustafa Özdemir ve Emre Sari bulundu.

İl dışı ve ilçe turnelerinin beraberinde 3. sezonda bile sahnelenen oyun, zengin bir ağa kızının fukara birini sevmesi ve babasının kızını ensesi kalın biriyle evlendirmek istemesi etrafında dönen matrak olayları bahis alıyor.

Eğlenceli sahnelerinin birlikte güncel esprilere dahi saha sunulan, kapalı şalter oynayan oyuna, çoluk çocuk ve aileler bağlam gösterdi.

Oyunu Karı ve Toplumsal Hizmetler İl Müdürü Cemil İlbaş, çalım müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve davetliler da izledi.

Merkezdeki ücretsiz oyun oyunları, her pazartesi ve salı saat 19.00’birlikte sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Share: