Erzurum Valisi Memiş, “Dinimizde ve milletimizin köklerinde kadına verilen önemi görüyoruz”

Erzurum Valisi Okay Memiş, Kadına Yönelik Şiddete Cebin Uluslararası Mücadele Haset nedeniyle düzenlenen programda konuştu. Ilbay Memiş, “Dinimizde ve milletimizin köklerinde kadına verilen önemi görüyoruz. ‘Cennet anaların ayağının altındadır.’ işte analarımız, kadınlarımız bu büyüklüğünde değerlidir” dedi.

Aile ve Içtimai Hizmetler İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan programa eşi Sibel İnci Memiş ile gelişigüzel katılan Memiş, Erzurum Avrat Konukevinde misafir edilen kadınlarla benzeri araya geldi. Programda konuşan Memiş, kültürel yerine haddinden fazla balaban tıpkısı medeniyetin mensupları olduklarını söyledi.

“Mağribî ülkelerden kültürel anlamda alacağımız benzeri madde namevcut.” diyen Memiş, “Arı değerlerimize, inancımıza ve Sefir Efendimizin hadislerine, yaşantısına baktığımızda bilcümle türe ve değerlerimizin olduğunu görüyoruz. şeklinde konuştu.

“Tığ, celal olarak kadınlarımızın, vatandaşımızın yanında olmak zorundayız”

Kadın, mekân, çocuk ve efsanevi hakları konusunda ülkede balaban gelişmelerin sağlandığını kaydeden Memiş, sözlerini şu ifadelerle sürdürdü:

“Dinimizde ve milletimizin köklerinde kadına verilen önemi görüyoruz. ‘Cennet anaların ayağının altındadır’ işte analarımız, kadınlarımız bu kadar değerlidir. bununla birlikte eş, ana babasıyla yaşadığında, evlendiğinde tek gönül etmememize rağmen kontra davranışlara maruz kalınabiliyor. Biz, devlet yerine kadınlarımızın, vatandaşımızın yanında olmak zorundayız. Sizleri incitmeden sorunları çözmeye çalışıyoruz. Eksiklerimiz kusurlarımız benzer, bunları namına değirmek üstüne elimizden geleni yaptığımızı bile inandırmak isterim.”

Program böylelikle Memiş, katılımcılara muhtelif hediyeler verdi. – ERZURUM

Share: