Erzincan’da saf kaynaklar ekonomiye kazandırılıyor

“2022 Yılı Sektörel Yenilikçilik ve İstihdam Finansman Desteği Programı” çerçevesinde onaylanan “Erzincan Bögert Beyaz Zehir Suyu Üretim Tesisi” projesinin bindi sözleşmesi imzalandı.

Kuzeydoğu Rum Kalkınma Ajansı Erzincan Envestisman Destek Ofisi’nde planlı barışma imza törenine; KUDAKA Umumi Sekreteri Oktay Cüret, Kavaş İnşaat A.Ş müdürü İkram Çökelge, ajans ve firma yetkilileri katıldı.

Erzincan’da süreduran durumda mevcut maden suyu istihsal tesislerinin ekonomiye kazandırılması amacıyla hazırlanan proje dahilinde, modern teknolojiye akla yatkın makine ekipman alımı yapılarak iz çeşitliliğinin arttırılması, Erzincan’ın saf mineralli bögert eroin suyunun dar içi ve elverişsiz dışına pazarlanmasının sağlanması hedeflemekte.

Proje çerçevesinde yatırımların tamamlanması ile birlikte ilk etapta yapılacak 20 yabanlık istihdam ile Erzincan’da işsizliğin azaltılması ve sosyoekonomik gelişmişlik seviyesinin artmasına katkı sağlanması, bölgede dış satım kapasitesinin artması, doğal kaynakların değerlendirilmesi konusunda farkındalık oluşturulması ve bu alanda bakir yatırımların yapılmasına kat sayı teşkil etmesi beklenmekte. – ERZİNCAN

Share: