Erzincan’da Geleneksel Türk Okçuluğu yaşatılmaya devam ediyor

Erzincan’da Anadan Görme Türk Okçuluğu yaşatılmaya bitmeme ediyor

ERZİNCAN – Erzincan Cahillik Merkezi’nde Geleneksel Türk Okçuluğu eğitimleri bitmeme ediyor.

Cahillik ve Spor Bakanlığı tarafından bilgisizlik merkezlerinde gerçekleştirilen Anadan Görme Türk Okçuluğu eğitimi Erzincan’da tamlık hızıyla bitmeme ediyor. Tarihi çokça eskilere raci okçuluk, Türkler amacıyla hem milli hem bile manevi değerler açısından balaban benzeri öneme eş. Erzincan Toyluk Merkezi yardımıyla bu bilinçle, 8 ile 29 yaş arası çoluk çocuk atalarının izinde, koskocaman tarihiyle, kültürüyle, ok ve plato tanışarak ok atıcılığı eğitimlerine ücretsiz yerine katılıyorlar. Geleneksel Türk Okçuluğu eğitiminde çalışmalar gruplar halinde bitmeme ediyor. Eğitime katılan ayrıntılar ve çoluk çocuk ise Erzincan Deneyimsizlik Merkezi’nin yapmış olduğu bu hizmetinden dolayı mutlu kaldıklarını ifade ederek emeği geçenlere teşekkürlerini iletti.

Geleneksel Türk Okçuluğu Eğitmeni Fatih Gülnahar, “Geleneksel Türk Okçuluğu eğitimleri Erzincan Toyluk Merkezinde devam ediyor. Milli ve manevi benzeri değerimiz olan Geleneksel Türk Okçuluğunu gençlerimiz yoluyla keyiflendirmek, ati kuşaklara aktarma etmek için burada faaliyetlerimizi sürdürüyoruz. Siktirici ve balaban gözyaşı grubu kendisine haftanın belli başlı günlerinde hem spor yapıyoruz, hem dahi bu büyük değerimizi gençlerimize aktarıyoruz. Gençlerimiz Erzincan’da Geleneksel Türk Okçuluğuna baya bağlam duyuyorlar. Eğitimlere yoğun ortaklık var.” dedi.

Geleneksel Türk Okçuluğu eğitimlerine katılan gençlerden darülfünun öğrencileri Yusuf Çullu ile Gülay Aydoğdu’da, eğitimlerin sunturlu geçtiğini belirterek bu spora bent duyan gayrı gençlere davette bulundular.

Öte yandan Erzincan Cahillik Merkezinde devam eden antrenmanları Bilgisizlik ve Spor Icra Vekili Yardımcısı Sinan Katarakt, İl Müdürü Volkan Burak Mumcu ve Gençlik Merkezi Müdürü Ertuğrul Köroğlu’da izleyerek sporculara sükse temennisinde bulundular.

Share: