Erdoğan Manisa’da, Alım Üzüm Ayak Tabanı Fiyatını 27 Lira Yerine Açıkladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Manisa’birlikte; çekirdeksiz kuru üzüm alım fiyatının 27 lira kendisine belirlendiğini açıkladı. Erdoğan, “Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık ihracat geliri kazandıran 9 numaralı sultani çekirdeksiz ark üzümü TMO… Yani güzeşte yıl 13 liraydı. Bu yılda Cumhurbaşkanınız… Hep arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizi yaptık ve fiyatımızı 27 liralık yerine belirledik” dedi.

Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan, zaman Manisa Cumhuriyet Altını Meydanı’nda planlı dolgun açılış törenine katıldı.

Reisicumhur Erdoğan, sözlerine; ” Gaziantep’teki koygun kazada hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan yağmur, yaralılara evgin şifalar diliyorum” diyerek başladı. “Şu anda karşımda 50 bini aşkın Manisalı var” diyen Erdoğan, şunları söyledi:

“İNSANLARIMIZI GELIŞIGÜZEL ALANDA BUGÜNLER İÇİN HAZIRLADIK: Geçtiğimiz 20 yılda ülkemize kazandırdığımız asırlık yayın ve hizmetleri üzerinden Türkiye’ye dünyanın, siyasal ve kazançlı adına en hararetli devletleri arasına sokmakta kararlıyız. İnşallah emeklerimizin ve fedakarlıklarımızın karşılığını hep birlikte alacağımız tıpkı döneme giriyoruz. Vesayet ile mücadelemizi bugünler amacıyla yaptık. PKK’dan FETÖ’ye yıldırı örgütleri ile mücadelemizi bugünler amacıyla yürüttük. Darbecilere alın göğsümüzü bugünler amacıyla dulda ettik. Arsıulusal kumpaslara, saldırılara mücadelemizi bugünler üzere verdik. Ülkemizin birlik altyapısını bugünler amacıyla kurduk. Ülkemizin politik, kazançlı, diplomatik gücünü bugünler için berkitme ettik. İnsanlarımızı gelişigüzel alanda bugünler amacıyla hazırladık.

SADECE BİZ VARIZ: Dünyanın akse üstüne akse yaşadığı tıpkısı dönemde, ülkemiz hedeflerine kararlılıkla yürüyorsa aşkımızdan. Bu milletin dertlisiyiz. Türkiye’nin hoppadak geçmişi değil, bire bir zamanda geleceğiyiz. Ülkemizin ve milletimizin hayallerini gerçeğe dönüştürmeye talibiz. Bunun amacıyla müstelzim programları, projeleri hazırlayan elden biziz. İnsanımızın beklentilerine yanıt verecek, kullanılmamış sözleri sadece tığ söylüyoruz. Özen ederseniz, karşımızdakiler; milletimize geleceği değil, hemen geçmişi, yani eski Türkiye’yi vaat ediyorlar.

KOALİSYONLARIN GÜZELLEMESİNİ YAPIYORLAR: Siyasal kuvvet, hararetli kudret, etken bakım peşinde koşmak namına; koalisyonların, krizlerin ve kaosların güzellemesini yapıyorlar. Biz yıldırı örgütleri ile mücadelemizi oluşturduğumuz emniyetli bölgelerle, sınırlarımızın dışına taşıdık. Onların dolgunca dediği Türkiye, tıpkısı köyden sair köye sağ salim gitmenin edisyon olduğu tıpkısı Türkiye’ydi.

ONLARIN İYİ DEDİĞİ TÜRKİYE, ANITKABİR’İN SIMGE DİREĞİNİN İPİNİ ÜRETMEKLE ÖVÜNEN BİR TÜRKİYE’YDİ: Bu yılın böylecene inşallah öz otomobilimizi üretiyoruz. Onların dolgunca dediği Türkiye, endüstrileşme hesabına Anıtkabir’in sembol direğinin ipini üretmekle övünen bire bir Türkiye’ydi. Yıldırı örgütlerini inlerinde vuruyoruz. Bu Bay Kemal’i birlikte erinçsiz ediyor, terör örgütlerini de huzursuz ediyor.

SAVAŞ İÇİN DEĞİL, BARIŞ İÇİN VARIZ: İki çevrim önceki Ukrayna’daydım. Bir hafta önce Soçi’da. Hangi üzere? Acun barışını bünye edelim diye niteleyerek. Biz bu yolda dünya barışı üzere varız. Çekişme için değil, barış için varız. Amma bu ülkede maatteessüf cidal üzere hız edenler var. Onların da kimler olduğunu biliyoruz. Onlara gereken dersi, Manisa 2023 Haziran’ında vermeye hazır mı? Cumhur İttifakı adına 2023 Haziran’ında bu işi bitirmeye karalı mıyız? Herkes konuşur. Herkes, yemeni laflarla vaatlerde bulunur. Bizim farkımız; yaptığımız eserlerle, hizmetlerle konuşmaktır.

ÇEKİRDEKSİZ ÜZÜM BILEN FİYATINI 27 LİRA ADINA AÇIKLADI

Erdoğan, “Zaman buraya gelmeden ilk tıpkısı üzüm bağını görüşme ettim. Hasat dönemi gelen seçkin yapıt kadar; bölgemizin yer büyük gelir kaynaklarından olan sultani çekirdeksiz üzümün çekicilik fiyatını birlikte deminden sizlerle paylaşmak istiyorum. Kurum fiyatlarını, hasat döneminin başında ilan etmemizin sebebi, üreticimizin emeğinin hakkını alabilmesini sağlamak; temas istismara kayran vermemektir. Ülkemize yılda 500 milyon dolarlık dış satım geliri kazandıran 9 numaralı sultani çekirdeksiz sıska üzümü TMO… Rençper kardeşlerimizi; kıygın, yoksun etmeyiz. Yani geçen yıl 13 liraydı. Bu yılda Cumhurbaşkanınız… Bütün arkadaşlarımızla değerlendirmelerimizi yaptık ve fiyatımızı 27 teklik olarak belirledik” dedi.

Share: