Enuygun.com’dan güz üzere bütçe dostu rotalar

Enuygun.com, güz seyahatine çıkacaklar amacıyla keyifli ve makul fiyatlı rotaları listeledi.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Enuygun.com, romantik bağ bozumu günlerine hususi akla yatkın pahalı lokasyonları sıraladı. Listede foto tutkunlarından avantür tutkunlarına kadar çabucacık serian herkesin ilgisini çekecek lokasyonlar bulunuyor.

İstanbul’a 300 kilometre uzaklıkta kâin Yedigöller, sonbaharın güzelliklerinin görülebileceği arz özel lokasyonlardan biri adına öne çıkıyor. Benzeri zamanda bire bir milli otopark olan ve içerisinde 7 nüsha göl mevcut Yedigöller; dinlenme kampı, trekking, üslup, bisiklet aktiviteleri için oldukça mefkûre durumda bulunuyor. Ayrıca, milli otopark içerisinde piknik beğenmek de cins oluyor. Makul fiyatlı bire bir güz tatili üzere Yedigöller’de kamp yapılabiliyor evet üstelik Yedigöller ve çevresinde gecelik 700 TL’den başlayan fiyatlarla bungalov otellerde konaklama tercih edilebiliyor.

Bolu’nun arz iyicene yerlerinden Abant, kışın olduğu kadar güzün bile it canlı çokça imkan sunuyor. Hele akıllıca pahalı günübirlik yolculuk imkanlarıyla de civar plana çıkan Abant, 650 TL’den başlayan gecelik konaklama fiyatlarıyla ziyaretçilerine unutulmaz ayrımsız hafta sonu tatili vadediyor. Abant’ta göl çevresi yürüyüşleri, bisiklet turları ve sandalet gezintileri yapılabiliyor. Abant otelleri ayrıca geniş konaklama imkanlarına de topluluk bulunuyor.

Yenice ormanları

Karabük’e dil ile 30-35 dakika uzaklıkta olan Yenice ormanları, reviş meraklıları üzere ülkü tıpkı düz namına öne çıkıyor. Aç ya birlikte dünkü yürüyüşçüler için akla yatkın mukavim çok parkura ehil olan Yenice ormanları, beş altı saatlik rotalardan ayrımsız haftayı bulabilen yürüyüş rotalarına kadar değişik parkurlar içeriyor. Tıpkısı haftalık reviş parkurlarını tercih etmeyi düşünen eşhas, kamp kurarak makul fiyata ayrımsız güz tatili yapabiliyor yahut gecelik fiyatı 322 TL’den başlayan Karabük’teki pansiyonlarda konaklayabiliyor. Yenice ormanlarında özellikle Eğirova Göleti, Şeker Kanyonu ve Sorgun Yaylaları üstelik katiyetle görülmesi gereken meydan yerine civar plana çıkıyor.

Sonbaharın parçalanmamış renklerinin bire bir arada olduğu kayran

Sonbahar aylarında keşfedilmesi müstelzim bir ayrıksı makro lokasyon ise Kazdağları. Esasen yılın gelişigüzel döneminde konuşma edilebilecek Kazdağları, gecelik 644 TL’den başlayan akıllıca pahalı seçenekler içeren bir rota oluşuyla de öne çıkıyor. Kazdağları’na Edremit Havalimanı’ndan komütatör kiralama seçeneğini değerlendirerek hemencecik muvasala sağlanabiliyor. Mitolojik hikayeleri, yemyeşil doğası, tarihi ve doğal güzellikleri ile az daha bir seyahatten çokça daha farklı bire bir deneyim vadeden Kazdağları’nda Adatepe ve Yeşilyurt köyleri, Zeus Altarı, Hasanboğuldu Göleti ve Sütüven Şelalesi muhakkak görülmesi müstelzim yerlerin başında geliyor.

Longoz ormanları

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine sınırlanmış aynı kıran beldesi olan İğneada’yı fark etmek üzere bahar ve sonbahar ayları az çok ülkü oluyor. İğneada’da bulunan Longoz ormanları beldenin eşsiz değerlerinden biri olurken, Türkiye’nin sunma balaban longoz (hidrofor) ormanı olma özelliğine ehil bu alanı güzün seyretmek ayrıksı bire bir birikim kazandırıyor. Kırklareli ve çevresinde geceliği 429 TL’den başlayan fiyatlarla uygun bire bir sonbahar tatili muktedir olmak mümkün oluyor. Antrparantez tatilciler, Erkek Gölü’nden kano kiralayarak longoz ormanlarının sınırlı bir kısmını rüyet şansı de yakalıyor.

Isparta’nın Eğirdir ilçesinde meydan alan angın Eğirdir Gölü, alelhusus natür fotoğrafçıları yoluyla çokça estetik ayrımsız destinasyon namına biliniyor. Mütenevvi kuş türü ve yabani hayvan amacıyla koskocaman benzeri yaşam alanı olan Eğirdir Gölü, manzarası ve göl üzerindeki “Fert Ada” ve “Yeşil Ada” ismindeki yaşama adacıkları ile güz aylarında gezi tutkunlarının yol uğrağı noktası haline geliyor. Birlikte göl çevresinde gecelik fiyatı 1.000 TL’den başlayan butik otel ya bile pansiyon kabilinden konforlu konaklama seçenekleri bulunuyor.

Amasra

Bartın’a tutkun benzeri kıran ilçesi olan Amasra, temas mevsim ziyaret edilebilecek şehirler arasında meydan alıyor. Amasra Kalesi, Kemere Köprüsü, Çekiciler Çarşısı ve Tavşan Adası manzaralı Ağlayan Dikme, bu seyahatte kategorik gezilmesi gereken his duraklarının başında geliyor. Henüz fazla doğal güzellik üzere ise ilçe merkezine 36 kilometre uzaklıkta meydan alan Güzelcehisar Lav Sütunları, görülmeye değer rotalardan biri yerine ön plana çıkıyor. Amasra’de 321 TL’den başlayan gecelik konaklama fiyatları bu bölgeyi bütçe dostu bir güz destinasyonu haline getiriyor.

Sığacık

Seferihisar’de yer kayran Sığacık, küçük ayrımsız yarımada üstünde yerleşmiş bire bir destinasyon. İzmir’de sunma çok ülfet edilen lokasyonlardan biri olan Sığacık, doğu tarafında limanı, günindi tarafında plajları ile parçalanmamış bire bir deniz boyu kasabası kendisine dolay plana çıkıyor. Sığacık’ta 1522 yılında inşa edilen Teos Antika Kenti ve Sığacık Kalesi kesinlikle mülakat edilmesi müstelzim yerlerin başında geliyor. Sığacık çarşısından birlikte zihayat ürünler alınıp ekmek dolması, armola peyniri, mandalina tatlısı üzere lezzetler denenebiliyor. 1 gecelik konaklama fiyatı 1.300 TL’den başlayan pansiyonlar, Sığacık’taki genişlik pop konaklama birimleri olarak biliyor.

Share: