Enik Nöbeti Çalıştayı tamamlandı

Iletişim Araçları platformu ve MİSMED Içtimai Medya Derneği yoluyla, terörizme karşı annelerin zürriyet acısını, feryadını ve yürekli direnişini dünya gündemine yollamak için Enik Nöbeti Çalıştayı’nın sonuç oturumu tamamlandı. Çalıştaya ilişkin değerlendirmede kâin hatip Güngör Yavuzaslan “Akademisyenleri ve siyasetçileri bire bir araya getiren bu çalışmanın devam etmesi düşüncesindeyim. Çünkü şu zamana kadar 37 bala annesine kavuştu” dedi.

Iletişim Araçları platformu ve MİSMED Içtimai Medya Derneği tarafından, terörizme alın annelerin yavru acısını, feryadını ve babayiğit direnişini acun gündemine kaldırmak üzere zaman Bala Nöbeti Çalıştayı’nın akıbet oturumu tamamlandı. 6 oturumdan oluşan çalıştayda akademisyenler, gazeteciler ve pedagoglar kendi bakış açılarından ailelerin Diyarbakır’daki duruşunu değerlendirdi. Çalıştayda HDP Diyarbakır binası önünde sefer tutan ailelerin çevrimli duruşu birlikte akademik kendisine ele makbuz. İstanbul Türkiye Üdeba Birliği’nde planlı çalıştay sonucu Diyarbakır Kurşunlu Camii’nde kamuoyuna car edilecek.

‘Diyarbakır anneleri terör örgütüne bildirme iri darbeyi vuruyorlar’

Diyarbakır’dan yükselen annelerin çığlıklarının yıldırı örgütlerine en iri darbeyi vurduğunu belirten konuşmacı Güngör Yavuzaslan, “Diyarbakır annelerinin vicdan mücadelesi ile ait yapılan bu enik nöbeti çalıştayı Türkiye’birlikte aynı ilk o açıdan ayrımsız gazeteci adına bunu haddinden fazla önemsiyorum. Bunun sosyolojisi, medyaya yansıması, ilmî çalışmalara bu mücadelenin muhakkak yapılması lazım. Akademisyenleri ve siyasetçileri tıpkı araya getiren bu çalışmanın bitmeme etmesi düşüncesindeyim. Çünkü şu zamana kadar 37 döl annesine kavuştu. Orada 300 çıngı karı nöbet tutarken bizim üstümüze üstelik çokça balaban güçlük yüklüyorlar. Bu tıpkısı vicdan hareketidir. Diyarbakır anneleri yıldırı örgütüne yer büyük darbeyi vuruyorlar. Ayrımsız zehir yükseldi Diyarbakır’dan Kandil’e ve onun destekçilerine dediler ki ‘çocuklarımızı, evlatlarımızı istiyoruz, onlar bizim’. Izansız dönüşlerin olmasının ne kadar akilane ayrımsız debi olduğunu biliyorlar. Bunun 1077. günündeyiz. Bunun sürdürülebilir şekilde devam etmesi gerekiyor. Özellikle HDP üzerine yoğunlaşan bu eylemin medyada ısıdam tutulması geçişsiz, gündemde tutulması geçişsiz. Arsıulusal boyutta birlikte burada bire bir medya ve ilmî çalıştay yapıldı” dedi. – İSTANBULShare: