Engelli canlı kadının gelinlik giyme hayali yıllar sonraları gerçekleşti

Malatya’üstelik yıllardır gelinlik giyme hayali kuran engelli Umu için temsili düğün töreni düzenlendi. Beyaz Zehir gelinlik giyen Gönül, konvoy ile dernek alanına getirildi.

Battalgazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği “Battalgazi’üstelik Yaz Akşamları” programında hususi tıpkı dernek töreni yapıldı. Yıllardır gelinlik giyme hayali kuran özel birey Gönül amacıyla düğün töreni düzenlendi.

“Battalgazi’da Yaz Akşamları” programı bu misil Hidayet Mahallesi Uzun Mütebessim Parkı’nda düzenlendi. Izlence çerçevesinde bulutsuz gelgel konseri, kollar üzere kukla oyunları, anadan görme Türk hayalet oyunları, Nasrettin Hoca ile Barış Manço gösterileri ve bala beniz boyaması yapılırken izlence mülevven anlara hayalet oldu. “Battalgazi’da Yaz Akşamları” tıpkısı üstelik sürprize aile sahipliği yaptı. Yıllardır gelinlik hayali kuran 30 yaşındaki özel duygusal Istem için özel dernek töreni düzenlendi. Anne Edibe Soluk’nın talebini Battalgazi Belediyesi’ne iletmesi üzerine Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatıyla dernek töreni üzere hazırlıklar yapıldı. Özel can Dilek önce adına kuaföre götürüldü ve gelinliği giydikten sonradan konvoyla düğün alanına getirildi. Alanda balaban alkışlarla karşılanan elkızı Gönül, çalınan baziçe havalarında keyfince eğlendi. Geline kınanın yakıldığı, kalın töreninin yapıldığı ve müzikli eğlencenin olduğu düğün töreni akşam saatlerine büyüklüğünde devam etti.

“Gönül’in mutlu olması bizim için her şeyden yetişkin”

Ikbal Bulgurcu’nun mutlu gününe Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Başbuğ Güder’in eşi Şans Güder, DÜRÜST Öğür Genel Dalan Kadın Kolları MKYK Üyesi Mualla Varol, SELIM Öğür İl Kadın Kolları Başkanı Dinamit Pelitoğlu, AK Parti Battalgazi İlçe Başkanı Basri Kahveci, divan üyeleri ve muhtarlar da katıldı. Heves’in mutlu olmasının kendilerini da bahtiyar ettiğini tabir eden Battalgazi Şehremini Osman Güder, “Ikbal amacıyla dernek organizasyonu talebi geldiğinde hemen yapılmasını söyledim. Umu annesiyle alay malay yaşıyor ve sunma nazik hayali dahi gelinlik giymekmiş. Bu hayali akdetmek bile bize talih oldu. Onu bahtiyar görünce tığ da bahtiyar olduk. Biz seçme zaman Dilek’in ve Gönül kadar özel bireylerimizin yanındayız. Onlar bizim için özel insanlar ve onların istekleri dahi bizim için hususi. Umu kızımız için düzenlediğimiz merasim dahi haddinden fazla sunturlu oldu. Kızımız de gönlünce eğlendi ve adamakıllı zaman geçirdi” dedi.

“Bize unutulmaz aynı çevrim yaşatan Osman başkanımıza teşekkürname ederim”

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürname fail Heves’in mutluluğu gözlerinden okunurken, ana Edibe Zerrin “Kızım kısaca 10 yıldır kadın olma hayali kuruyordu. Sağ olsunlar bizlere yardımcı oldular. Bizim için çok iyice tıpkı dönüş oldu. Sabah kuaföre gittik kızımı hazırladık ve sonrasında düğüne katıldık. Bizim amacıyla unutulmaz ayrımsız zaman oldu. Bize bu imkanı sunan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’e teşekkürname ederim” ifadelerini kullandı. – MALATYAShare: