Engelli bakım evine belediye engeli

Bolu Belediyesi, Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Nehari Hizmet Rehabilitasyon ve Eş Danışmanlığı Merkezinin tahliye edilmesini istedi.

Bolu Belediye marifetiyle 2019 yılında iş birliği protokolü ile Sülale ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Gündüzlü Hizmet Rehabilitasyon ve Sülale Danışmanlığı Merkezi namına kullanılmak amacıyla tahsis edilen Mehmet Akif Kültür Merkezi, 3 yıldır engellilere ve ailelerine bakım veriyor.

Bu yıl tahsis süresini uzatmayan belediyenin, Bakanlıktan binanın boşaltma edilmesini istemesi birlikte mânialı vatandaşlar ve ailelerini endişelendirdi. Belediyenin bu talebine tepki gösteren mânialı vatandaşlar ve aileleri, binanın nikah salonu kendisine şehremaneti vasıtasıyla kiralanacağını argüman etti. Çocuklarının gelişimi üzere haddinden fazla kocaman olan merkezin tahliye edilmesi durumunda mağdur olacaklarını tamlayan özürlü vatandaşların aileleri, Bolu Belediyesinden bu kararı ferasetsiz çekmesini istedi.

Familya ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığının Seyit- Avşar Mahallesinde yapmayı planladığı Kemiksiz Hayat Merkezi ve Nehari Bakım Merkezi ihalesinin önümüzdeki günlerde yapılacağı ve 15 ay içerisinde dahi tamamlanacağı duyumunu düz aileler, sakat yakınlarının büyük kıygınlık yaşamaması amacıyla binanın kullanma süresinin uzatılmasını arzu etti. – BOLU

Share: