Emet-Hisarcık Ilımlı Ölçekli Sanayi Bölgesinde önceki kazma vuruldu

Emet ve Hisarcık ilçesinde belediyelerin “Ortak Kalkınma” parolasıyla yola çıktığı Ölçülü Ölçekli Endüstri Bölgesinde ilk etapta 400 kişinin çalışacağı tesisler amacıyla önceki kazma vuruldu.

750 dekar arazide kurulacak olan Itidalli Ölçekli Sanayi’nin yerey bedeli, alt bina ve kazı giderlerinin belediyeler vasıtasıyla karşılandığını söyleyen Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, yatırım talebinde kâin firmalardan bir tane şartlarının istihdam olduğunu vurguladı.

Bölgede kurulacak seramik fabrikası üzere hafriyat çalışmalarının uray ekipleri yoluyla başlatıldığını kaydeden Başkan Doğan, “Yatırımcı firmanın, önce etapta 400 kişilik istihdamla başlamasını bekliyoruz. Elden bu fabrikamızda 3 yıl içerisinde işçi sayısını 1000’e yükselmesi hedefleniyor. Bu sene bitmeden inşallah temeli atılacak ve sanayi bölgemizde önce baca 2023 yılının evvel aylarında tütmeye başlayacak. İki ilçe belediye başkanları adına toprak halklarımızın istihdamına katkı tedarik etmek için mehabetli tıpkısı projeye imza attık. adım adım ilerliyoruz. Yıpranmamış yılda değişik yatırımcılarımız de bölgede konuşlanmaya başlayacak.12 firmamız sanayi alanı amacıyla başvurdu. Yatırımlar arttıkça kafile veren değil, barhana düz havza amacımıza ulaşacağız “dedi.

Oluşturulan alanda yatırım hedefleyen 11 firmanın daha olduğunu belirten Hisarcık Şehremini Fatih Faal, “Kullanılmamış yılda özge yatırımcılarımız dahi bölgede konuşlanmaya başlayacak. Bu toprakların çocuklarının doğduğu yerde çalışması ve kafile etmemesi bizim için haddinden fazla cesim. Emet ile beraber taşın altına gövdelerimizi koyduk. Toprak toplulaştırmasını sağlayarak, ast çatı çalışmalarını yapmaya başladık. İş adamımıza küçümseme verdiğimiz amacıyla biran ilk yatırımını hayata geçirmesi hesabına hafriyatı iki şehremaneti olarak bizler gerçekleştireceğiz” dedi. 9’u iklim dışından mevrut yatırımcılar esrar, seramik, ambalaj, iyileştiren ve pisik maması sektörlerinde istihsal yapacak “diye konuştu.

Mutedil Ölçekli Sanayi Kooperatifi Başkanı Abdülaziz Çubuk ve Başbuğ Yardımcısı Ulu Er ise, mevcut uran alanının taleplerle dolduğunu, taleplerin gerçekleşmesi ve alanın artırılması amacıyla çalışmaların aşamalı benzeri şekilde bitmeme ettiğini belirttiler. – KÜTAHYA

Share: